ms-v-hokeji-2019

Už o necelé dva mesiace štartujú v Bratislave a v Košiciach majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Pri tejto príležitosti dnes naobed na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sponzor zvýraznil svoje nové prepojenie s týmto hokejovým sviatkom, ktoré spolu so zväzom Slovenského zväzu ľadového hokeja organizuje Medzinárodná hokejová federácia (IIHF).

  • MS v hokeji 2019
  • 10.03.2019 14:00

Viceprimátor Káčer: Bratislava musí žiť hokejom!

0 0

Hoci Slovensko nehrá na hokejových majstrovstvách sveta zápasy v základnej skupine v hlavnom meste, viceprimátor Juraj Káčer chce, aby aj napriek tomu Bratislava žila po celý čas hokejom.

Hokejové majstrovstvá sveta sa budú v hlavnom meste konať čo nevidieť. Minulý rok avizovali predstavitelia vlády a štátnych železníc, že sa hlavná stanica dočká prestavby a bude kompletne rekonštruovaná. Toto však už neplatí, a dnes hlavnú stanicu a jej okolie čaká súbor menších zmien a prác, ktoré podľa slov hovorcu ŽSR Michala Lukáča by mali byť ukončené v apríli 2019.

Dnes, teda v stredu 19.09. o 09:19 sa začali oficiálne predávať vstupenky na budúcoročný svetový šampionát v ľadovom hokeji, ktorý sa uskutoční po ôsmych rokoch opäť na Slovensku. Už je definitívne, že slovenská reprezentácia odohrá zápasy základnej skupiny v Košiciach, kým v Bratislave bude mať svoje domáce prostredie Česká republika. Koľko peňazí potrebujete na lístok, ak chcete vidieť na vlastné oči aspoň jeden zápas MS?

Je rozhodnuté. Slovenský hokejový zväz včera aj oficiálne potvrdil to, o čom sa už niekoľko dní šepkalo. Naša reprezentácia odohrá svoje domáce zápasy na svetovom šampionáte v roku 2019 na zimnom štadióne v Košiciach. Toto rozhodnutie nahnevalo aj viacerých bratislavských poslancov, ktorí to vnímajú ako podraz, nakoľko mesto Bratislava investovalo dosť veľa peňazí do rekonštrukcie Arény Ondreja Nepelu.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.