ms-v-hokeji-2019

Od hokejového šampionátu nás delia tri týždne a na svete je prvý rozruch. Mnohých Bratislavčanov zaskočil pohľad na buldozér pred Istropolisom, kde bude fanzóna - zbúral totiž známy mramorovo-betónový podstavec. Aj na túto aktivitu sme sa preto spýtali šéfa organizačného výboru MS 2019 pre Bratislavu Romana Štamberského zo Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave bude na májové majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji pripravený a všetky práce sa do spustenia šampionátu stihnú dokončiť. Pre TASR to uviedol Peter Vojtko, riaditeľ Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta, ktorá je prevádzkovateľom štadióna.

Oficiálne fanzóny, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou hokejových šampionátov, nebudú chýbať ani v dejiskách MS 2019 v Bratislave a Košiciach (10.-26. mája). Špeciálne zóny pre fanúšikov však budú pripravené aj v ďalších piatich mestách. V našej metropole bude hlavným centrom pre fanúšikov priestor pred budovou Istropolisu...

Ľudia, ktorí išli dnes predpoludním cez Trnavské mýto, neverili vlastným očiam, keď na priestranstve pred Istropolisom zbadali bager, ktorý sa pustil do búrania veľkého betónového objektu obloženého mramorom. Niektorí si dokonca mysleli, že idú zrovnať so zemou celý bývalý Dom odborov, ale nie je to tak...

Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji od 10. do 26.mája mesto zabezpečilo pre fanúšikov a návštevníkov, ktorí prídu autobusmi alebo autami, záchytné parkoviská a následne posilnenú dopravu. Zvýšenú pozornosť bude mestská polícia venovať Hlavnej stanici. Už teraz majú informácie, že vlaky z Česka sú už vypredané na 90 percent.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.