História

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na sociálnej sieti sa objavila fotografia známej bratislavskej ulice na území Starého Mesta, na ktorej pózuje skupinka detí sediacich na vozíku. Na zábere je vidno niekoľko obytných domov a v pozadí sa týči kostolná veža. Vedeli by ste si správne tipnúť, o akú ulicu ide?

Posledná výstava k vlaňajším celoročným oslavám 150-ročného jubilea Múzea mesta Bratislavy (MMB) s názvom Generácie generáciám potrvá do štvrtka 10. januára. Práve v tento deň o 15. hodine bude jej derniéra v Starej radnici, kde sídli najstaršie slovenské múzeum s nepretržitou činnosťou.

Na Nový rok verejno-právna televízia odvysielala program Najväčší Slovák, v rámci ktorého budú diváci hlasovať za našu najvýznamnejšiu osobnosť. Pozreli sme sa, koľko je v prvej stovke rodákov z Bratislavy a zisťovali sme, čo majú s naším hlavným mestom spoločné ostatní nominovaní...

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.