Dúbravka

Farebné, originálne, s posolstvom a zmyslom.  Vtáčie búdky od klientov z drevárskej dielne Domova sociálnych služieb prof. Karola Matulaya na Lipského ulici  v bratislavskej Dúbravke spestria obyvateľom tejto mestskej časti život na ďalšom mieste.

Na Fedákovej ulici v bratislavskej Dúbravke pribudne dielo pripomínajúce knihu. Odhalenie pamätníka slávnemu hudobníkovi Dežovi Ursinymu bude v sobotu 29. septembra sprevádzať koncert špičkových hudobníkov, môžete sa tešiť aj bna čítačku.

V bratislavskej Dúbravke už o dva týždne odhalia pamätník jednému z jej najslávnejších obyvateľov - legendárnemu hudobníkovi Dežovi Ursinymu. Práve s touto mestskou časťou sú totiž spojené posledné roky jeho života. A ako nám prezradil Marián Jaslovský, publicista a hudobník, ktorý u Deža Ursinyho hral na dychové nástroje, slávny umelec žil naozaj neobyčajne skromne.

Šport, športoviská i zeleň. Tieto oblasti by mali patriť k hlavným témam, ktorým sa chce venovať v ďalšom volebnom období súčasný starosta bratislavskej Dúbravky Martin Zaťovič (na fotografii v červenom tričku). Počas uplynulého víkendu potvrdil, že sa v novembrových komunálnych voľbách bude uchádzať o opätovné zvolenie.

Predĺženie električkovej trate po Bory a ďalej až do Devínskej Novej Vsi je spôsobom, akým môže hlavné mesto pomôcť jednému z najdôležitejších zamestnávateľov v regióne zabezpečiť bezproblémovú prevádzku bez výpadkov pracovných síl. Po stretnutí so zástupcami spoločnosti Volkswagen (VW) Slovakia to uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.