Bratislava

 • Kultúra
 • 10.12.1998 09:00

Zdravie človeku nevynahradia žiadne peniaze

0 0

V plnom predvianočnom nákupnom nasadení sme tentoraz zastavili tých najupachtenejších bratislavských chod­cov, ktorých sme sa spýtali na ich vianočné želania a novoročné predsavzatia.

 • Samospráva
 • 10.12.1998 09:00

Prípad Revital sa skončil víťazstvom mesta

0 0

Vrchný krajinský súd vo Viedni koncom októbra zamietol odvolanie rakúskej spoločnosti V. I. P. Bau-Projekt v kauze REVITAL, čím prakticky uzavrel tento spor. Riadna revízia proti rozhodnutiu odvolacieho súdu totiž nebola pripustená.

 • Samospráva
 • 10.12.1998 09:00

Bratislavčania, nezabudnite ísť voliť!

0 0

V piatok 18. decembra sa o 14. hodine opäť otvoria volebné miestnosti. Aj Bratislavčania budú voliť svojich zástupcov do orgánov miestnej samosprávy. Voľby sa skončia v sobotu o 12. hodine.

 • Samospráva
 • 10.12.1998 09:00

Primátorčiť chcú až dvanásti

0 0

V minulom vydaní sme omylom uviedli, že kandidáta na primátora Ladislava Setnického nominovala koalícia SOP-BOS. Správne malo byť, že je kandidátom len SOP.

 • Samospráva
 • 10.12.1998 09:00

Premiér želá Bratislave, aby nebola kalamita

0 0

Aj Bratislavčania v septembrových parlamentných voľbách výrazne prispeli k zmene, ktorú Slovensko prežíva. Jej symbolom sa stala nová vláda, ktorej predsedu Mikuláša DZURINDU sme sa opýtali, aké zmeny môžu od jeho kabinetu očakávať Bratislavčania.

 • Kultúra
 • 10.12.1998 09:00

Milí priatelia,

0 0

opäť je naše mesto plné predvianočného vzrušenia, vône pečenej klobásy, klinčekov a vareného vína. Priblížil sa príjemný vianočný čas, keď ľudia spomalia životné tempo, prestanú sa pachtiť za úspechom a slávou a chcú byť k svojmu okoliu lepší a pozornejší, ako boli doteraz.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.