Výstavba

 • Výstavba
 • 25.03.1999 09:00

Možnosti bytovej výstavby sú obmedzené

0 0

Aj v Jarovciach je podobne ako v ostatných bratislavských mestských častiach problémom bytová otázka - záujem o bývanie prevyšuje existujúce možnosti.

 • Výstavba
 • 25.03.1999 09:00

Zámockú spoločnosť poškodil najmä štát

0 0

O výstavbe Zámockej ulice sme už viackrát informovali. Ohlásená revitalizácia ulice, ktorú mala realizovať Zámocká spoločnosť, a.s., značne mešká. Čo je príčinou tohto sklzu, na to sme sa spýtali predsedu predstavenstva Zámockej spoločnosti, a.s., Ing. arch. Jaroslava KACHLÍKA.

 • Výstavba
 • 25.03.1999 09:00

Obyvatelia sa búria proti výstavbe garáže

0 0

Na našu redakciu sa pred pár dňami obrátili rozhorčení obyvatelia domu na Záhradníckej ulici 23 s upozornením, že v ich dvore sa ide stavať garáž.

 • Výstavba
 • 25.03.1999 09:00

Dláždenie centra bude pokračova

0 0

V centre Bratislavy sa už začalo s opravou výtlkov a jám, ktoré sa po zime objavili na mestských komunikáciách. Podľa plánu opráv a údržby miestnych komunikácií na tento rok, plánuje investovať celkovo 117 miliónov korún.

 • Výstavba
 • 11.03.1999 09:00

Moderná stavba na Obchodnú nepatrí

0 0

So záujmom som si prečítala článok o pripravovanej stavbe obchodno-administratívnej budovy na rohu Obchodnej a Mariánskej ulice (štúdia Schöndorf). Chcela by som sa s vami podeliť o môj laický názor.

 • Výstavba
 • 11.03.1999 09:00

Na Rožňavskej pribudne ďalšia pumpa

0 0

Na Rožňavskej ulici smerom do centra začala v týchto dňoch spoločnosť ARAL s výstavbou benzínovej pumpy. Po pumpách na Brnianskej, Račianskej a Einsteinovej ulici to bude už štvrtá čerpacia stanica tejto spoločnosti v Bratislave.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.