SLEDUJEME UZÁVERY MLYNSKÉ NIVY A R7/D4

  • Uzávery Mlynské nivy a D4/R7
  • 13.02.2019 11:42

Výstavba v Bratislave: Návod na prežitie v meste počas dopravných uzáver

0 0

Do spustenia plánovaných rozsiahlych dopravných uzáver v hlavnom meste zostáva menej ako týždeň. Priamo na magistráte vznikne v spolupráci s políciou operačné stredisko s linkou, kde budú môcť ľudia hlásiť problémy a pýtať sa aj otázky v súvislosti s dopravnými riešeniami.

Rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré v Bratislave nastanú od piatka 15. februára, sa dotknú aj niektorých liniek bratislavskej MHD. Ide najmä o linky 70, 74, 87, N74, 21, 25, 50, 70, 88, 205, N61 a X72. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe.

Bratislava zriadi pre rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré nastanú v meste od piatka 15. februára, horúcu linku. Verejnosť prostredníctvom nej môže hlásiť problémy v doprave, ale pýtať sa aj otázky v súvislosti s dopravnými riešeniami.

  • Uzávery Mlynské nivy a D4/R7
  • 09.02.2019 09:08

Vedeli ste, že na Páričkovej vám môžu odtiahnuť auto?

0 0

Dopravné peklo a ťažké časy! Presne týmito slovami pomenoval nový primátor Bratislavy Matúš Vallo naj­väčšie dopravné obmedzenia v hlavnom meste, ktoré začnú platiť od polovice februára. Stres a chaos budú mať všetci zrejme z úplnej uzávery ulice Mlynské Nivy a presmerovaním MHD cez Páričkovu ulicu.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.