SLEDUJEME UZÁVERY MLYNSKÉ NIVY A R7/D4

Rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré v Bratislave nastanú od piatka 15. februára, sa dotknú aj niektorých liniek bratislavskej MHD. Ide najmä o linky 70, 74, 87, N74, 21, 25, 50, 70, 88, 205, N61 a X72. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe.

Bratislava zriadi pre rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré nastanú v meste od piatka 15. februára, horúcu linku. Verejnosť prostredníctvom nej môže hlásiť problémy v doprave, ale pýtať sa aj otázky v súvislosti s dopravnými riešeniami.

  • Uzávery Mlynské nivy a D4/R7
  • 09.02.2019 09:08

Vedeli ste, že na Páričkovej vám môžu odtiahnuť auto?

0 0

Dopravné peklo a ťažké časy! Presne týmito slovami pomenoval nový primátor Bratislavy Matúš Vallo naj­väčšie dopravné obmedzenia v hlavnom meste, ktoré začnú platiť od polovice februára. Stres a chaos budú mať všetci zrejme z úplnej uzávery ulice Mlynské Nivy a presmerovaním MHD cez Páričkovu ulicu.

(pr) Ulica Mlynské nivy je jednou z hlavných tranzitných tepien Bratislavy. Nesiahlo sa do nej takmer 40 rokov. To sa, našťastie, stáva minulosťou. Investor HB Reavis sa od mája minulého roka pustil do jej komplexnej rekonštrukcie, aby slúžila aj ďalším generáciám. Pre efektívnejší postup prác a aby sme sa všetci vyhli neustálym zmenám v organizácii dopravy, pristupuje mesto v spolupráci s investorom od 15. februára k uzávere tejto ulice v časti Nivy.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.