Mesto má ďalšie záchytné parkovisko a začne vyznačovať aj nový bus pruh na Gagarinovej

Zlaté piesky ukážu deťom cestu afrikou - palace_zlate_piesky
Páčil sa vám článok?

Bratislava chce zmierniť dosah dopravných obmedzení, ktoré v meste nastanú od 15. februára a motivovať ľudí k používaniu MHD. Zabezpečila preto ďalšie záchytné parkovisko na Zlatých pieskoch s kapacitou 130 miest. Od pondelka (11.2.) začne mesto vyznačovať aj bus pruh na Gagarinovej ulici.

Zo záchytného parkoviska na Zlatých pieskoch, ktoré by malo slúžiť pre motoristov prichádzajúcich v smere z Trnavy či Senca má byť pohodlný prístup na MHD, napríklad električku číslo 4 smerom do centra mesta. "Je to tretie parkovisko v poradí, ktoré otvárame, spolu už majú kapacitu 680 miest. Pracujeme na tom, aby sme čoskoro otvorili aj ďalšie," informuje primátor. Magistrát chce zväčšiť o ďalších 100 miest kapacitu existujúceho záchytného parkoviska pri cintoríne vo Vrakuni a zriadiť záchytné parkovisko na Baltskej ulici. Zo smeru Mosta pri Bratislave plánuje zriadiť mesto záchytné parkovisko pri železničnej zastávke Vrakuňa. Na križovatke Uzbecká-Vrakunská nainštalujú inteligentné semafory, ktoré budú prednostne púšťať MHD. Na niektorých križovatkách chce mesto umiestniť aj krátke bus pruhy.

Na Gagarinovej, ktorá bude počas dopravných obmedzení jedna z najvyťaženejších ulíc, začne mesto od pondelka vyznačovať bus pruh smerom do centra mesta. "V pravom pruhu bude jazdiť verejná a nákladná doprava, v ďalších dvoch pruhoch osobné autá. Pruhy sa začnú vyznačovať už od pondelka vždy v noci a jednotlivé vyznačené úseky sa budú spúšťať postupne," spresnil Vallo. Ako tvrdí, na dopravu by to nemalo mať negatívny vplyv, keďže ide o tú stranu Gagarinovej ulice, kde tretí pruh - bus pruh pribúda k už existujúcim dvom pruhom. Bus pruh má byť vyznačený od zastávky cintorín Vrakuňa až po Mlynské nivy. Mesto sa snaží presvedčiť vodičov, aby počas dopravných uzáver presadli do MHD. Od 18. februára až do konca marca bude aj preto na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 jazdiť MHD pre všetkých cestujúcich zadarmo.

Citeľné dopravné obmedzenia od 15. februára nastanú v Bratislave pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 (konkrétne pre prestavbu mimoúrovňovej križovatky Prievoz) a pre výstavbu podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy. Viac informácií môže verejnosť nájsť na webe www.zvladneme.to

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.