SLEDUJEME UZÁVERY MLYNSKÉ NIVY A R7/D4

(pr) Ulica Mlynské nivy je jednou z hlavných tranzitných tepien Bratislavy. Nesiahlo sa do nej takmer 40 rokov. To sa, našťastie, stáva minulosťou. Investor HB Reavis sa od mája minulého roka pustil do jej komplexnej rekonštrukcie, aby slúžila aj ďalším generáciám. Pre efektívnejší postup prác a aby sme sa všetci vyhli neustálym zmenám v organizácii dopravy, pristupuje mesto v spolupráci s investorom od 15. februára k uzávere tejto ulice v časti Nivy.

  • Uzávery Mlynské nivy a D4/R7
  • 30.01.2019 15:45

Aké zmeny čakajú na vodičov a chodcov po uzatvorení ulice Mlynské nivy?

0 0

V polovici budúceho mesiaca, teda od 15. februára dôjde k uzávere úseku ulice Mlynské nivy medzi ulicami Karadžičova a Svätoplukova. Čo to bude v praxi znamenať pre individuálnu dopravu a chodcov, ktorí sa budú chcieť dostať napríklad k autobusovej stanici?

  • Uzávery Mlynské nivy a D4/R7
  • 29.01.2019 12:02

Ako budú premávať linky MHD počas rekonštrukcie ulice Mlynské nivy?

0 0

Dopravný podnik Bratislava informuje cestujúcu verejnosť, že od 18. februára 2019 od začiatku dennej premávky bude z dôvodu celkovej rekonštrukcie komunikácie Mlynské nivy vylúčená doprava na ulici Mlynské nivy v úseku od križovatky so Svätoplukovou ulicou po križovatku s Karadžičovou ulicou.

Bratislavu čaká podľa jej primátora dopravné peklo a na cestách nastanú kvôli dvom kľúčovým stavebným projektom ťažké časy. Keďže sa im nedá vyhnúť, je treba urobiť všetko preto, aby ich obyvatelia hlavného mesta dokázali prekonať. V relácii Hlavné mesto na Tablet.TV to uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Bratislavú čaká v súvislosti s výstavbou nultého obchvatu hneď niekoľko dopravných obmedzení. Už v pondelok začne čiastočná uzávierka diaľničného zjazdu D1 v smere Petržalka – centrum, a taktiež čiastočná uzávierka diaľnice D4 v križovatke Jarovce v smere z Rakúska.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.