SLEDUJEME UZÁVERY MLYNSKÉ NIVY A R7/D4

  • Uzávery Mlynské nivy a D4/R7
  • 30.01.2019 15:45

Aké zmeny čakajú na vodičov a chodcov po uzatvorení ulice Mlynské nivy?

0 0

V polovici budúceho mesiaca, teda od 15. februára dôjde k uzávere úseku ulice Mlynské nivy medzi ulicami Karadžičova a Svätoplukova. Čo to bude v praxi znamenať pre individuálnu dopravu a chodcov, ktorí sa budú chcieť dostať napríklad k autobusovej stanici?

  • Uzávery Mlynské nivy a D4/R7
  • 29.01.2019 12:02

Ako budú premávať linky MHD počas rekonštrukcie ulice Mlynské nivy?

0 0

Dopravný podnik Bratislava informuje cestujúcu verejnosť, že od 18. februára 2019 od začiatku dennej premávky bude z dôvodu celkovej rekonštrukcie komunikácie Mlynské nivy vylúčená doprava na ulici Mlynské nivy v úseku od križovatky so Svätoplukovou ulicou po križovatku s Karadžičovou ulicou.

Bratislavu čaká podľa jej primátora dopravné peklo a na cestách nastanú kvôli dvom kľúčovým stavebným projektom ťažké časy. Keďže sa im nedá vyhnúť, je treba urobiť všetko preto, aby ich obyvatelia hlavného mesta dokázali prekonať. V relácii Hlavné mesto na Tablet.TV to uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Bratislavú čaká v súvislosti s výstavbou nultého obchvatu hneď niekoľko dopravných obmedzení. Už v pondelok začne čiastočná uzávierka diaľničného zjazdu D1 v smere Petržalka – centrum, a taktiež čiastočná uzávierka diaľnice D4 v križovatke Jarovce v smere z Rakúska.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.