Vedeli ste, že na Páričkovej vám môžu odtiahnuť auto?

Páričkova

Zdroj: lb

Páčil sa vám článok?

Dopravné peklo a ťažké časy! Presne týmito slovami pomenoval nový primátor Bratislavy Matúš Vallo naj­väčšie dopravné obmedzenia v hlavnom meste, ktoré začnú platiť od polovice februára. Stres a chaos budú mať všetci zrejme z úplnej uzávery ulice Mlynské Nivy a presmerovaním MHD cez Páričkovu ulicu.

Po spustení všetkých dopravných obmedzení bude Páričkova ulica prejazdná už len pre MHD (linky č. X72, 50, 205) a cyklistov. A to v oboch smeroch. Osobným autám bude prejazd cez túto ulicu zakázaný. Problémom tejto lokality je nedostatok parkovacích miest. Preto dnes po oboch stranách jednosmernej Páričkovej parkujú osobné autá obyvateľov priľahlých domov. Do polovice februára musia preto svoje autá preparkovať, inak budú odtiahnuté.

„Miesta na parkovanie (aj vyhradené) budú na nevyhnutné obdobie zrušené, ale HB Reavis poskytne obyvateľom zdarma nočné a víkendové parkovanie v podzemných garážach biznis centra CBC 1 a 3,“ povedala pre Bratislavské noviny hovorkyňa mestskej časti Ružinov Táňa Tóthová. HB Reavis v biznis centre zabezpečí náhradné bezplatné parkovanie vo večerných hodinách od 18:00 do 7:30 a neobmedzene počas sviatkov a víkendov. No zároveň upozorňujú, že počet miest je limitovaný. Parkovať v podzemných garážach developera budú môcť len majitelia bytov a ľudia s trvalým pobytom na ulici Páričkova 2 – 21 a Budovateľská 1 a 2.

Niektoré spoje budú zadarmo

Problémom budú aj obme­dzenia na Prístavnom moste pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 (konkrétne pre prestavbu mimoúrovňovej križovatky Prievoz). Na výrazné zdržanie by sme sa mali preto pripraviť na Gagarinovej ulici. Na tejto ulici chce mesto vyhradiť jeden pruh len pre rýchlejšiu MHD. Preto by primátor privítal, keby ľudia autá nechali
doma a presadli na verejnú dopravu.

Zdroj: lb

​„Jedným jazdným pruhom dokáže na Gagarinovej ulici prejsť približne 600 až 700 vozidiel za jednu hodinu. Mestskou hromadnou dopravou sa však prepraví 3000 ľudí. Sme pripravení pridávať aj ďalšie spoje,“ vysvetlil nový šéf mesta. Od pondelka 18. februára až do konca marca budú môcť všetci cestujúci na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 jazdiť zadarmo.

Okrem toho ponúkajú v tomto čase aj 50 percentnú zľavu z týždenného cestovného lístka, ktorý je možné si zakúpiť prostredníctvom aplikácie IDS BK.

Zo záchytných parkovísk do MHD

Bratislavský magistrát chce v informačnej kampani ponúknuť vodičom možnosť parkovania na záchytných parkoviskách, odkiaľ by mohli priamo prestúpiť na MHD. „Prvým parkoviskom je už existujúce parkovisko pri Vrakunskom cintoríne s kapacitou 250 miest, čo plánujeme navýšiť o ďalších 100 miest. Ďalším parkoviskom budú plochy pri železničnej zástavke vo Vrakuni, kde je dobré napojenie na železnicu a MHD. Aj v Podunajských Biskupiciach pripravujeme ďalšie plochy na parkovanie,“ vysvetlil Vallo.

Na rozsiahle obmedzenia sa pripravuje aj firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO). Obmedzená doprava bude mať podľa jej zástupcov dopad na odvoz odpadu v krízových zónach. Napríklad zjazdy z Prístavného mosta smerom na Prístavnú ulicu, Slovnaft, a teda do spaľovne odpadu vo Vlčom hrdle.

„Práve tieto ulice môžu byť problematické z pohľadu vykonávania odvozu odpadu,“ tvrdí OLO.

Zdroj: lb

​(lb)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.