Samospráva

Po letnej prestávke vstupuje do novej parlamentnej sezóny aj samospráva mestskej časti Bratislava - Staré Mesto. Najskôr sa na svojom rokovaní zišla 12. septembra miestna rada, vo štvrtok 21. septembra sa stretnú aj poslanci miestneho zastupiteľstva.

  • Samospráva
  • 14.09.2000 00:00

Americký veľvyslanec v Starom Meste

0 0

Nový mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec USA na Slovensku Carl Spielvogel (vľava) už počas prvého týždňa svojej misie intenzívne spoznáva nové pôsobisko.

  • Samospráva
  • 14.09.2000 00:00

Bratislavskí starostovia chcú malú Bratislavu

0 0

Z iniciatívy Regionálneho združenia mestských častí Bratislavy sa v pondelok 11. septembra stretli starostovia bratislavských mestských častí s poslancami NR SR, ktorí majú trvalé bydlisko Bratislave.

  • Samospráva
  • 14.09.2000 00:00

Bratislava by mala byť samostatným krajom

0 0

Návrh reformy verejnej správy počíta s vytvorením vyššieho územného celku Bratislavský kraj v hraniciach mesta Bratislava. Návrh podporili všetci starostovia bratislavských mestských častí.

  • Samospráva
  • 24.08.2000 00:00

Stavby musia byť označené

0 0

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov v roku 2001 sa nezadržateľne blíži. Prípravy naň začali aj na Miestnom úrade Bratislava - Staré Mesto. V tejto súvislosti pracovníci úseku správnych činností zistili, že mnohé stavby v centrálnej mestskej oblasti nie sú označené orientačnými alebo súpisnými číslami.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.