Kultúra

  • Kultúra
  • 08.10.1998 09:00

Volajú sa Binderovci a žijú v srdci mesta

0 0

Jeden z mála slovenských sochárov, cez diela ktorého je vidieť svet. Jedna z mála poľsko-slovenských maliarok, cez ktorú vidieť asi nie je možné pre každého. Presnejšie, nie je to také jednoduché. Pavol a Danuta Binder.

  • Kultúra
  • 08.10.1998 09:00

Nostalgické korzo spred 70 rokov

0 0

Naozaj nostalgicky spomínam na nedeľné korzo spred 70 rokov, keď sme sa ako novopečené stredoškoláčky okolo 10. hodiny vybrali k Michalskej bráne, lebo sme vedeli, že náš idol - F. K. Veselý so svojím psíčkom prejde niekoľkokrát korzo od Michalskej brány cez Sedlársku až po stanovište propeleru.

  • Kultúra
  • 08.10.1998 09:00

Na Sandbergu sú aj zvyšky veľrýb

0 0

To najzaujímavejšie, čo v Devínskej Novej Vsi a v jej okolí môžete podniknúť, sú podľa turistických sprievodcov prechádzky, túry a cyklotúry. Pre Stredo­euró­pana je určite prekvapujúcim, ba až šokujúcim pohľad na časť Devínskej kobyly - Sandberg. Je to jedinečné nálezisko svojho druhu na Slovensku.

  • Kultúra
  • 24.09.1998 09:00

Chytilovej rekapitulácia chorôb minulosti

0 0

Sú tvorcovia, ktorým určitá doba jednoducho nesedí. Nemajú k nej čo povedať, alebo sa ju naopak snažia hodnotiť a popisovať príliš prvoplánovo, kŕčovito. Česká režisérka Věra Chyti­lo­vá bola unikátnou glosátorkou časov minulých.

  • Kultúra
  • 24.09.1998 09:00

Na radnici je elegancia prvej republiky

0 0

V Starej radnici bola v uplynulých dňoch sprístupnená nevšedná výstava pod názvom Elegancia prvej republiky - Česká móda 1918 - 1939. Výstavu pripravilo Mestské múzeum v spolupráci s českým veľvyslanectvom, pričom asi 200 exponátov pochádza z bohatej zbierky odevov a doplnkov Umělec­koprů­myslového muzea v Prahe.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.