Kultúra

 • Kultúra
 • 10.12.1998 09:00

Zdravie človeku nevynahradia žiadne peniaze

0 0

V plnom predvianočnom nákupnom nasadení sme tentoraz zastavili tých najupachtenejších bratislavských chod­cov, ktorých sme sa spýtali na ich vianočné želania a novoročné predsavzatia.

 • Kultúra
 • 10.12.1998 09:00

Horáreň je opäť krajšia

0 0

Koncom novembra dokončili v areáli horárne v Horskom parku obnovu historickej pivničky. Zo záhrady tak zmizla posledná z plechových garáží, ktoré rozhodne neboli ozdobou tohto príjemného prostredia.

 • Kultúra
 • 10.12.1998 09:00

Vitajte na prechádzke po Laurinskej ulici

0 0

Dnešným dňom je ukončená ďalšia etapa obnovy bratislavskej pešej zóny. Vynovená a vydláždená Laurinská ulica tak ponúka príjemnú prechádzku po krásnejúcom korze, ktoré sa v uplynulých štyroch rokoch podarilo naplno prebrať k životu a vrátiť mu jeho niekdajší lesk.

 • Kultúra
 • 10.12.1998 09:00

Milí priatelia,

0 0

opäť je naše mesto plné predvianočného vzrušenia, vône pečenej klobásy, klinčekov a vareného vína. Priblížil sa príjemný vianočný čas, keď ľudia spomalia životné tempo, prestanú sa pachtiť za úspechom a slávou a chcú byť k svojmu okoliu lepší a pozornejší, ako boli doteraz.

 • Kultúra
 • 19.11.1998 09:00

Outsider Will Hunting s happy-endom

0 0

Sú aj géniovia iba outsidermi, ktorí svojím „postihnutím“ patria vlastne na okraj spoločnosti? Ak áno, americký režisér Gus Van Sant svojím rok starým filmom Dobrý Will Hunting (do našej distribúcie sa dostal až teraz!) len pokračuje v sérii príbehov o vydedencoch, ktorí sa motkajú niekde na periférii a do vzorcov našich bežných medziľudských vzťahov nie a nie sa trafiť.

 • Kultúra
 • 19.11.1998 09:00

Bratislavské naj... 07/1998

0 0

NAJSTARŠÍM MESTSKÝM PARKOM, ktorý bol v Bratislave prístupný verejnosti je dnešný Sad Janka Kráľa v Petržalke. Vznikol v roku 1775 a patrí medzi najstaršie parky v strednej Európe.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.