Kultúra

Odchod starého a príchod nového roku sprevádzali v Bratislave rozpačité oslavy, ktorých priebeh nebol dôstojnou vizitkou starého ani nového vedenia nášho mesta. Kým v ostatných európskych metropolách boli uplynulé oslavy generálkou na privítanie magického roku 2000, bratislavské vítanie nového roku zostalo aj tentoraz na provinčnej úrovni.

  • Kultúra
  • 14.01.1999 00:00

Vážení čitatelia!

0 0

Dovoľte, aby sme vám ešte raz zaželali do nového roku veľa zdravia, šťastia, pracovných úspechov a domácej pohody. Želáme vám, aby ste uskutočnili všetko, čo ste si na prahu nového roku predsavzali vykonať.

  • Kultúra
  • 10.12.1998 09:00

Lev v zime je skutočne kráľovskou hrou

0 0

Možno, aby nám dali možnosť obzrieť sa dozadu nielen o tých tradičných 365 dní, ale oveľa ďalej, siahli dramaturgovia v SND pred vianočnými sviatkami v oboch premiérových prípadoch po historických témach.

  • Kultúra
  • 10.12.1998 09:00

Bratislavské naj... 08/1998

0 0

PRVÝ PANOVNÍK korunovaný v Bratislave bol Maximilián, syn kráľa Ferdinanda. Korunovaný bol 2. septembra 1563 v Dóme sv. Martina. Do roku 1830 sa v Bratislave uskutočnilo spolu 19 korunovácií.

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami narastá panika tých, ktorí ešte nestihli nakúpiť vianočné darčeky. Mnohí tak neurobili z dôvodu časovej tiesne, tí ďalší preto, že jednoducho neprišli na to, čím svojich najbližších vlastne obdarovať.

  • Kultúra
  • 10.12.1998 09:00

Pečený vôl, Mikuláši a snehová kalamita

0 0

Mikuláš s takmer všetkým, čo k nemu patrí, prilákal v sobotu 6. decembra do centra mesta také davy ľudí, že čerstvo napadnutý sneh sa im priam topil pod topánkami. Neprekážalo.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.