Doprava 28.3.2002 00:00 0 Staroturský chodník treba opraviť Keď som videl, ako za peniaze nás daňových poplatníkov druhý alebo už tretíkrát predláždili pred Hradom a Parlamentom vyústenie Palisád do Mudroňovej, napadlo mi, že Staroturský chodník by stačilo aj jedenkrát.
Výstavba 28.3.2002 00:00 0 Ihrisko na Lafranconi sa už dokončuje Mestská časť Staré Mesto a Univerzita Komenského sa rozhodli spoločne v známom prostredí Lafranconi vytvoriť vhodné podmienky pre prímestskú rekreačno-oddychovú zónu. V októbri a novembri 2001 tam začali práce na prvej etape projektu Športovo-rekreačného centra Lafranconi budovaním viacúčelového športového ihriska.
Doprava 28.3.2002 00:00 0 Bude v pešej zóne parkovať menej áut? Pešia zóna v historickom centre Bratislavy je neustále plná áut, ktoré ničia nákladne zrekonštruované dlažby a kazia dobrý dojem z mesta. Predstavitelia mestskej časti Bratislava - Staré Mesto, ale aj Mestskej polície veria, že sa to čoskoro zmení.
Kultúra 28.3.2002 00:00 0 Pri mestských bránach budú infotabule V priebehu apríla a mája postupne pribudnú v historickom jadre Bratislavy informačné tabule o štyroch pôvodných stredovekých mestských bránach. Ako prvú by mali koncom apríla osadiť tabuľu na mieste niekdajšej Rybárskej brány. Po nej budú nasledovať ďalšie tri s informačným textom o Michalskej, Vydrickej a Laurinskej bráne.
Staré Mesto 14.3.2002 00:00 0 Najlepší secesný pomník na Slovensku Na východnej strane Promenády (dnes Hviezdoslavovo námestie) postavili v roku 1886 na mieste starého barokového divadla nové Mestské divadlo podľa projektu viedenských architektov F. Fellnera a H. Helmera. Priestranstvo pred ním bolo vtedy už sto rokov upravené ako park, kde sa obyvatelia mesta radi stretávali a prechádzali.
História 14.3.2002 00:00 0 Život na trhoviskách umlčal socializmus Bratislavskú starú tržnicu postavili v rokoch 1910 až 1912 podľa projektu Františka Nechybu na mieste zbúraných mestských hradieb a niekoľkých chudobnejších meštianskych domov.
19.2.2026 16:00 0 VIDEO: Anita Soul nahrala nový singel s Egom, skladba Over It rozpráva príbeh konca toxického vzťahu
16.2.2026 21:16 0 Štartujú práce na ďalšej fáze Živého námestia, premenia Námestie Nežnej revolúcie a jeho okolie
15.2.2026 08:01 0 Psie výbehy v Petržalke: Treba sa zmieriť s tým, že budú pár mesiacov v roku nepoužiteľné?
14.2.2026 11:30 0 Vedeli ste? Autor fontány Vodný prameň pred budovou SND dal tvar fantázie celej Petržalke
13.2.2026 19:02 0 ROZHOVOR Bowling v Petržalke nie je len zábava. Vychovávajú tu aj budúcich reprezentantov