Rača

Takzvaní falošní smetiari – vinšovníci sú oblečení vo falošných uniformách a od občanov žiadajú peňažnú pozornosť. V tomto roku sa objavili už začiatkom decembra v Rači. Kazia tak dobré meno zamestnancov mestskej spoločnosti OLO- Odvoz a likvidácia odpadu.

Podľa ministerstva práce patria matky s malými deťmi po materskej a ľudia, ktorí sa ocitli vo vážnych životných situáciách, akými môže byť napríklad strata bývania, medzi rizikové skupiny na trhu práce. Nadácia Cvernovka a Kreatívne a kultúrne centrum Nová Cvernovka sa preto rozhodli týmto skupinám ľudí pomôcť.

Bratislavskú mestskú časť Rača povedie ďalšie štyri roky nový starosta. Bude ním súčasný miestny a krajský poslanec Michal Drotován (nezávislý). V sobotných (10.11.) komunálnych voľbách porazil v boji o starostovskú stoličku aj súčasného račianskeho starostu Petra Pilinského (nezávislý).

Na ulicu Pri vinohradoch bol nedávno položený nový asfalt, ale na ceste stále chýba vodorovné dopravné značenie tzv. „zebra“ a to práve v blízkosti ZŠ na Tbiliskej. Zisťovali sme, kto je zodpovedný za to, že deti musia prechádzať cez priechod pre chodcov, ktorý je označený len dopravnou značkou a tak zbytočne riskujú, že sa im niečo stane...

Na sociálnej sieti sa dnes predpoludním objavili fotografie urobené približne pred týždňom v lese nad Dúbravkou. Vidno na nich stromy, okolo ktorých je nasnežené, ale zároveň nespočetné množstvo okrúhlych útvarov v pomerne pravidelných radoch, na ktorých biela pokrývka nie je. Nielen obyvatelia Dúbravky si celý deň lámali hlavy, čo alebo kto takéto niečo mohol na snehu vytvoriť...

Prípad 71-ročného pána Mariána Šipkovského z Vrakune, ktorý zaplatil za cestu taxíkom z Kramárov do Vrakune takmer 100 eur zaujal obrovské množstvo ľudí. Niektorí sa dokonca rozhodli, že dedkovi prispejú aj finančne, aby v ňom nezostal pocit, že starých ľudí možno takto beztrestne zneužívať na vlastné obohatenie. Na sociálnych sieťach sa už objavila aj fotografia auta ako aj tváre nepoctivého taxikára Aladára Čóku...

Stovky ľudí dnes vytočil priam až do nepríčetna najnovší počin jedného zo súkromných bratislavských taxikárov, ktorý si za jazdu z nemocnice na Kramároch do Vrakune v celkovej dĺžke 13,5 km a trvajúcej 33 minút, vypýtal od staršieho pána sumu 95,50 eura. Od takéhoto chamtivého spôsobu podnikania sa dištancujú aj členovia Občianskeho združenia koncesovaných taxikárov.

Ideová architektonická súťaž, ktorú na jeseň vyhlásila spoločnosť Lordship, priniesla zaujímavé  súťažné návrhy. Načrtli možný výzor budovy bývalého hotela Kyjev a charakter verejných priestorov v jeho okolí. Porota vybrala dve práce, ktoré ocenila prvým miestom. Bodovala aj nezvyčajná skulptúrna podoba novej kancelárskej budovy.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.