Dúbravka

  • Doprava
  • 23.02.2009 13:38

Električky z Dúbravky opäť premávajú

0 0

Električky z bratislavskej Dúbravky a Karlovej Vsi opäť premávajú. Agentúre SITA to potvrdil predseda predstavenstva Dopravného podniku Bratislava (DPB) Branislav Zahradník. Doprava bola približne od 7:00 h zastavená, pretože školský autobus zablokoval električkovú trať.

V utorok 10. februára 2009 dúbravské miestne zastupiteľstvo rozhodlo, že pamätnú tabuľu Gustávovi Husákovi odhalia na budove miestneho úradu najneskôr do 1. mája 2009. Za hlasovalo 14 poslancov, 3 boli proti a 7 sa hlasovania zdržali.

  • Polícia
  • 11.02.2009 21:13

Neznámy muž prepadol banku v Dúbravke

0 0

Krátko pred 18.00 h prepadli v Bratislave banku. Neznámy ozbrojený muž vykradol banku na Saratovskej ulici v Dome kultúry Dúbravka. Pracovníkovi sa vyhrážal zbraňou, ten mu dal zatiaľ neznámu sumu.

  • Samospráva
  • 10.02.2009 15:26

V Dúbravke bude mať Husák tabuľu do mája

0 0

Pamätnú tabuľu Gustávovi Husákovi by mali v bratislavskej Dúbravke osadiť do mája tohto roka. Tabuľa bývalému prezidentovi ČSSR a generálnemu tajomníkovi ÚV KSČ bude na budove miestneho úradu na Žatevnej ulici 2, kde má sídlo aj dúbravský starosta Ján Sandtner.

  • Samospráva
  • 10.02.2009 15:22

Cena tepla v Dúbravke vyvolala búrlivú diskusiu

0 0

Cena tepla v bratislavskej Dúbravke vyvolala dnes na zasadnutí miestneho zastupiteľstva niekoľkohodinovú búrlivú diskusiu. Jej výsledkom je, že prednosta miestneho úradu František Guth vypracuje analýzu na zabezpečenie postupu dodávania tepla v mestskej časti.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.