Dúbravka

  • Výstavba
  • 31.10.2007 09:00

Dúbravka žiada stavby na úkor zelene

0 0

Veľké množstvo návrhov na zmeny v novom územnom pláne mesta pripravila mestská časť Dúbravka. Mnohé sa týkajú rozširovania možností výstavby, v niektorých prípadoch dokonca aj na úkor zelene.

  • Kultúra
  • 27.10.2007 09:30

Vynikajúci českí herci aj v DK Dúbravka

0 0

S troma poviedkami Roberta Andersona prichádzajú do Bratislavy vynikajúci českí herci, aby v DK Dúbravka odohrali predstavenie s názvom Víš přece, že neslyším, když teče voda.

  • Zdravie a životný štýl
  • 25.10.2007 09:20

Do vynoveného Saratova sa sťahuje Slovenská pošta

0 0

Obyvatelia Dúbravky sa môžu tešiť na obnovenie druhej, v súčasnosti zničenej časti obchodného domu Saratov. Nové priestory by mali byť prístupné od apríla budúceho roku.

  • Kultúra
  • 15.10.2007 13:52

V Dúbravke stále klesá počet žiakov

0 0

V štyroch základných školách v mestskej časti Dúbravka sa v tomto školskom roku vzdeláva 2017 žiakov. Je to o 136 menej ako vlani.

  • Výstavba
  • 10.10.2007 12:36

Vysokým budovám bráni územný plán

0 0

Zámer investora postaviť neďaleko dúbravského kultúrneho domu 24-poschodovú budovu, ktorá má byť súčasťou polyfunkčného komplexu, zrejme nezodpovedá limitom nového územného plánu.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.