Dúbravka

  • Samospráva
  • 12.12.2008 15:10

Verejnosť je proti osadeniu tabule Husákovi

0 0

Schválenie umiestnenia pamätnej tabule bývalému československému prezidentovi Gustávovi Husákovi na budove Miestneho úradu v bratislavskej Dúbravke tamojším zastupiteľstvom vyvoláva nesúhlas u občanov tejto mestskej časti aj širšej verejnosti.

  • Samospráva
  • 08.12.2008 15:55

Dúbravskí poslanci o rozpočte na rok 2009

0 0

O rozpočte bratislavskej Dúbravky na rok 2009 by sa mali zaoberať v utorok poslanci na zasadnutí miestneho zastupiteľstva. Mestská časť by mala podľa predkladaného návrhu hospodáriť v budúcom roku s vyrovnaným rozpočtom takmer 8,323 mil. € (250,74 mil. korún).

  • Kultúra
  • 06.12.2008 08:15

V Dúbravke ponúkajú Šťuku na obed

0 0

V Dome kultúry Dúbravka na Saratovskej 2/A sa 16. decembra 2008 o 19.00 h v divadelnej komédii W. Kohlhaasea a R. Zimmerovej Štika k obědu opäť predstaví česká herecká elita.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.