Dúbravka

Vyznávači rekreačného behu sa stretnú v sobotu 6. októbra na kúpalisku Rosnička v Dúbravke, kde sa pobeží už 8. ročník čoraz populárnejšieho Bratislavského krosu.

Bývanie, služby, obchody, stravovanie, relax, ale aj možnosti kultúrneho a športového vyžitia - to všetko by malo ponúknuť nové polyfunkčné centrum, ktorého výstavba sa pripravuje v Dúbravke.

  • Kultúra
  • 20.09.2007 07:00

Dúbravské hody budú už tento víkend

0 0

Kultúrny program spojený s hodovým sprievodom pripravila bratislavská mestská časť Dúbravka od piatka do nedele. Na Dúbravských hodoch sú pre návštevníkov pripravené rôzne koncerty, súťaže, kolotoče, let balónom, skákací hrad, šmykľavka, trampolína a stánky.

Uloženie bomby v budove základnej školy na Nejedlého ulici v Dúbravke dnes krátko po 12.00 h nahlásil anonym polícii. Po vykonaní pyrotechnickej prehliadky za pomoci špeciálne vycvičeného psa sa ukázalo, že išlo o planý poplach.

  • Zdravie a životný štýl
  • 14.09.2007 07:00

Park na Pekníkovej ulici čaká ďalšia revitalizácia

0 0

Dôvodom najbližších úprav parku na Pekníkovej ulici nie je jeho zlý a nevyhovujúci stav. Park totiž prešiel pred približne štyrmi rokmi väčšou revitalizáciou, takže je vo veľmi dobrom stave a na slušnej úrovni, dokonca býval aj strážený. Cieľom ďalších úprav je vylepšenie územia a snaha dotiahnuť sem ďalších návštevníkov.

  • Zdravie a životný štýl
  • 13.09.2007 21:40

Útulok pre opustené zvieratá sa už bude sťahovať

0 0

Útulok pre opustené zvieratá na Poliankach by sa mal konečne sťahovať do novovybudovaných priestorov povyše súčasného útulku. Ako uviedla vedúca útulku Edita Gardoňová, koncom septembra by mali predčasne skolaudovať nové priestory s kapacitou okolo 150 zvierat.

Fascinujúce a obdivuhodné! V Bratislave existuje skvelá partia ľudí, ktorí sa dobrovoľne a vo svojom voľnom čase venujú kavernám – opevneniam z prvej svetovej vojny. Doslova mnohé vyhrabávali spod zeme, aby ich históriu a útrobami mohli sprevádzať verejnosť. Tento víkend sme s nimi prešli dve dúbravské kaverny.

Mám v ruke horúci zemiak, uznal primátor Matúš Vallo, keď pred pár dňami informoval o návrhu parkovacej politiky v hlavnom meste. Isté je, že nebude vyhovovať všetkým, tak ako je jasné, že Bratislava mala mať schválenú parkovaciu politiku už pred 10 či 15 rokmi.

Na začiatku bola sťažnosť našej čitateľky Kataríny, ktorú cestou do práce na bratislavských Kramároch deň čo deň rozčuľuje nelegálna skládka odpadu. Nachádza sa na frekventovanej Stromovej ulici pri zastávke MHD Magurská, kadiaľ denne prechádzajú desiatky pacientov, zamestnancov nemocníc, rodičov s deťmi... Keď sme začali podnet preverovať, vysvitlo, že kauza je oveľa väčšia.

„Na Bosákovej resp. Farského ulici priamo za zastávkou električky sú aktuálne začaté stavebné/výkopové práce, o ktorých sa zatiaľ nedajú nájsť žiadne konkrétne informácie,“ napísal nám do redakcie čitateľ Ján Kurt. My sme sa na to pozreli bližšie.

Návrh parkovacej politiky Matúša Valla vzbudil vášne. Bratislavský primátor Matúš Vallo však upokojuje a tvrdí, že rezidentská parkovacia politika sa bude spúšťať postupne od roku 2020. Navyše argumentuje dvojnásobným nárastom vozidiel od roku 2004 v hlavnom meste. Číslo je šokujúce!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.