Dúbravka

Osud priameho napojenia diaľnice D2 na Saratovskú ulicu v Dúbravke je stále neistý. Hlavné mesto ho síce plánuje vybudovať, no zatiaľ nemá peniaze. Zámer stojí aj kvôli nevyrovnaným pozemkom, cez ktoré má napájač viesť.

  • Doprava
  • 20.07.2006 00:00

Oprava trate spôsobuje problémy

0 0

Oprava električkovej trate v Dúbravke robí ľuďom problémy. Najmä popoludní sú náhradné autobusy v smere z Karlovej Vsi preplnené a upcháva sa aj križovatka Harmincova - M. Schneidera-Trnavského od Krčacov do Dúbravky.

  • Kultúra
  • 15.06.2006 00:00

V Dúbravke bude Čerešňový juniáles

0 0

Tretí ročník plný zábavy a tanca pod názvom Čerešňový juniáles pripravujú na 1. júla aj tento rok v Dome kultúry Dúbravka. Juniáles spojili so súťažou o najlepšiu čerešňovú štrúdľu. Jej chuť a originalitu budú hodnotiť známe osobnosti.

  • Šport
  • 15.06.2006 00:00

Ďalšie futbalové miniihrisko

0 0

V areáli Základnej školy Pri Kríži sa onedlho začne výstavba futbalového miniihriska s umelým trávnikom a osvetlením. Postavia ho v rámci celoslovenského projektu Slovenského futbalového zväzu, rezortu školstva a UEFA.

  • Samospráva
  • 25.05.2006 00:00

Pre dlhú zimu budú musieť zmeniť rozpočet

0 0

Dlhá zima zapríčinila v Dúbravke neskorý nástup na vyčistenie zelene i ulíc. Nakoniec sa predsa len podarilo v spolupráci s mestom Dúbravku vyčistiť. Malo to však vplyv na obecnú kasu.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.