Dúbravka

Pamätná tabuľa Gustávovi Husákovi bude v bratislavskej Dúbravke umiestnená v parku na Jadranskej ulici. Rozhodli o tom dnes poslanci. S návrhom nového miesta na jej umiestnenie prišla údajne rodina Gustáva Husáka.

  • Kultúra
  • 28.03.2009 06:05

Klára a Bára menia svoj manželský život

0 0

Celovečerné divadelné predstavenie Klára a Bára ponúka pohľad na život dvoch priateliek v neštandardnej situácii. Môžete ho vidieť 1. apríla 2009 o 19.00 h v Dome kultúry Dúbravka na Saratovskej 2/A.

  • Kultúra
  • 14.03.2009 11:37

Muž a žena po zotmení v DK Dúbravka

0 0

Keď sa stretnú muž a žena dva roky po rozvode, môže mať stretnutie rôzne podoby. O jednej z nich hovorí súčasná hra anglického autora Donalda Churchilla Chvilková slabost.

  • Samospráva
  • 11.03.2009 15:12

Väčšina je proti pamätnej tabuli G. Husákovi

0 0

Väčšina čitateľov, ktorí sa zapojili do internetovej ankety na webstránke www.banoviny.sk, nesúhlasí s umiestnením pamätnej tabule Gustávovi Husákovi na budove miestneho úradu v Dúbravke.

  • Kultúra
  • 07.03.2009 08:03

Festival Animeshow bude v Dúbravke

0 0

Medzinárodný festival Animeshow minulý rok navštívilo v priebehu jedného dňa 1189 návštevníkov. Nie je to všaj jediný dôvod usporiadania jeho 2. ročníka, ktorý sa uskutoční počas dvoch marcových dní v Dome kultúry Dúbravka na Saratovskej ceste 2/A.

  • Zdravie a životný štýl
  • 06.03.2009 11:32

V predajni BILLA chýbali ceny výrobkov

0 0

Niekedy sa stáva, že spotrebiteľ v obchode márne hľadá cenu výrobku. Niet jej. Prevádzkovateľ predajne je však povinný informovať spotrebiteľa o konečnej cene výrobkov a zreteľne ňou označiť výrobky.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.