Dúbravka

Označenie najzachovalejšej rímskej stavby na Slovensku dnes oficiálne sprístupnil starosta bratislavskej mestskej časti Dúbravka Ján Sandtner. Ide o nálezisko pozostatkov kúpeľnej budovy Villa Rustica z tretieho storočia v archeologickej lokalite Veľká Lúka, ktoré je od roku 1990 národnou kultúrnou pamiatkou.

Dvaja starší páni sa v nedeľu pobili pri kultúrnom dome v bratislavskej Dúbravke. Jeden z nich skončil v policajnej cele aj s návrhom na vzatie do väzby, druhý sa bude asi 10 dní liečiť.

  • Zdravie a životný štýl
  • 07.08.2008 08:35

Obyvatelia z okolia pošty nemôžu spávať

0 0

Obyvatelia Dúbravky, najmä však z Fedákovej ulice, sa sťažujú na rušenie nočného pokoja v okolí obchodného centra Saratov. Do nových priestorov centra sa nedávno presťahovala pobočka Slovenskej pošty.

V mestskej časti Dúbravka by mali vyrásť nové apartmánové a bytové domy. Spoločnosť Kervek Slovakia, s.r.o., ktorú podľa výpisu z Obchodného registra SR ovládajú podnikatelia z Írskej republiky, plánuje v lokalite Dúbravčice postaviť desať dvoj- až trojposchodových objektov.

Z bratislavského Čunova bude do Areálu vodných športov Z bratislavského Čunova bude do Areálu vodných športov Čunovo premávať od soboty až do 1. septembra nová autobusová linka číslo 199.

Obyvatelia bratislavskej Dúbravky sa môžu vyjadriť k plánovanej revitalizácii detských ihrísk. Mestská časť totiž chce niektoré ihriská vo svojej správe zrevitalizovať, zo svojho rozpočtu na tento zámer vyčlenila 300-tisíc korún (9 958,18 €).

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.