Devínska Nová Ves

  • Doprava
  • 27.04.2006 00:00

Uprednostnili bezpečnosť pred rýchlosťou

0 0

Vstupná ulica do sídliska v Devínskej Novej Vsi, Eisnerova, je bezpečnejšia, napriek tomu, že sa proti reorganizácii dopravy na nej vodiči ohradzovali a sťažovali dokonca aj na adresu našich novín.

  • Kultúra
  • 16.03.2006 00:00

Chorvátske múzeum otvoria až v apríli

0 0

S reakciou na článok o tom, že by už malo byť otvorené chorvátske múzeum v Devínskej Novej Vsi sa redakcii ozvala vedúca Múzea chorvátskej kultúry Slovenského národného múzea Júlia Domaracká.

  • Kultúra
  • 09.03.2006 00:00

Chorvátske múzeum konečne otvoria

0 0

V Devínskej Novej Vsi otvoria v nedeľu 12. marca múzeum, ktoré priblíži život, históriu, kultúru a jazyk Chorvátov, ktoré tu žijú od 15.-16. storočia.

  • Kultúra
  • 23.02.2006 00:00

Pomoc vedia oceniť, a preto ju rozdávajú

0 0

Hoci Devínska Nová Ves neleží na Dunaji, ale len na „malej“ Morave, takmer každoročne je ohrozovaná povodňami. Práve táto hrozba vytvorila rámec, v ktorom sa slová ako humanita, tolerancia a spolupatričnosť menia na činy.

  • Šport
  • 19.01.2006 00:00

Sprístupnia vynovené školské ihrisko

0 0

Počas jarných mesiacov by už malo byť verejnosti k dispozícii celé zrekonštruované terasovité školské ihrisko pri Základnej škole Pavla Horova v Devínskej Novej Vsi.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.