Devínska Nová Ves

Plánovaná výstavba električkovej trate do Devínskej Novej Vsi sa pravdepodobne vyhne najviac zastavaným a obývaným lokalitám tejto mestskej časti. Vyplýva to z návrhu trasy zapracovanej v novom územnom pláne.

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Devínska Nová Ves v utorok na mimoriadnom zasadnutí odvolalo poslanca Jozefa Molnára (Smer-SD, SNS, ĽS-HZDS, DSS) zo všetkých funkcií v miestnej samospráve.

Mimoriadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi bude kvôli obvineniu miestneho poslanca z brania úplatku v utorok 20. marca. Bratislavským novinám to oznámil zástupca starostu mestskej časti František Baňas.

Poslanec miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi Jozef M. (Smer-SD, SNS, ĽS-HZDS, DSS) bol obvinený z brania úplatku vo výške dvoch miliónov korún. Úplatok mal vziať za vybavenie predaja pozemkov mesta.

  • Zdravie a životný štýl
  • 02.02.2007 00:00

O nebezpečnej skládke začali konečne hovoriť

0 0

Pred necelými troma rokmi prijalo miestne zastupiteľstvo v Devínskej Novej Vsi odporúčanie, aby sa štát zúčastnil na riešení problému starej skládky ropných odpadov - gudrónov - v bývalom vápencovom kameňolome.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.