Devínska Nová Ves

Plánovaná výstavba električkovej trate do Devínskej Novej Vsi sa pravdepodobne vyhne najviac zastavaným a obývaným lokalitám tejto mestskej časti. Vyplýva to z návrhu trasy zapracovanej v novom územnom pláne.

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Devínska Nová Ves v utorok na mimoriadnom zasadnutí odvolalo poslanca Jozefa Molnára (Smer-SD, SNS, ĽS-HZDS, DSS) zo všetkých funkcií v miestnej samospráve.

Mimoriadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi bude kvôli obvineniu miestneho poslanca z brania úplatku v utorok 20. marca. Bratislavským novinám to oznámil zástupca starostu mestskej časti František Baňas.

Poslanec miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi Jozef M. (Smer-SD, SNS, ĽS-HZDS, DSS) bol obvinený z brania úplatku vo výške dvoch miliónov korún. Úplatok mal vziať za vybavenie predaja pozemkov mesta.

  • Zdravie a životný štýl
  • 02.02.2007 00:00

O nebezpečnej skládke začali konečne hovoriť

0 0

Pred necelými troma rokmi prijalo miestne zastupiteľstvo v Devínskej Novej Vsi odporúčanie, aby sa štát zúčastnil na riešení problému starej skládky ropných odpadov - gudrónov - v bývalom vápencovom kameňolome.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.