Devínska Nová Ves

Mestská bratislavská časť Devínska Nová Ves očakáva príchod investorov, ktorí by mohli investovať približne 4 miliardy Sk. Ako informoval Miestny úrad Devínska Nová Ves, v miestnom priemyselnom parku by tak mohlo vzniknúť ďalších 600 nových pracovných miest.

Poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves Jozef M., ktorého polícia začiatkom marca tohto roku prichytila pri preberaní úplatku, už nie je vo väzbe. Z väzby bol prepustený v piatok 13. júla. Prípad sa stále vyšetruje. Potvrdila to zástupkyňa hovorcu Prezídia Policajného zboru Andrea Polačiková.

  • Zdravie a životný štýl
  • 20.07.2007 20:42

Horúčavy priniesli do Bratislavy aj supa bieleho

0 0

Horúce počasie prinieslo vo štvrtok ornitológom v Bratislave nevšedný zážitok v podobe supa bieleho. Spozorovali ho pri Devínskej Novej Vsi. Informoval o tom Michal Noga z Ochrany dravcov na Slovensku.

  • Polícia
  • 13.05.2007 18:36

Skok z 10. poschodia ubytovne neprežil

0 0

Polícia vyšetruje okolnosti úmrtia 28-ročného muža, ktorého mŕtve telo našli v sobotu popoludní pod oknami ubytovne v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.