Devín

  • Kultúra
  • 06.07.2000 00:00

Dávnoveký Devín

0 0

Hrad Devín, slovanské hradisko (národná kultúrna pamiatka) je miestom výstavy Dávnoveký Devín, ktorá mapuje doteraz neprezentované doklady o význame a osídlení tejto lokality v jej ranej existencii - od mladšej doby kamennej cez bronzovú a železnú až po laténske obdobie, viazané s príchodom Keltov.

  • Kultúra
  • 08.07.1999 09:00

Letná kultúra aj na Devíne

0 0

Viaceré zaujímavé podujatia tohtoročného bratislavského Kultúrneho leta sa uskutočnia na hrade Devín. Pôjde o predstavenie Zázračný svet minulosti, v ktorom bratislavský mešťanosta v podaní herca Milana Brucháča opráši povesti o Bratislave spriadané minulosťou a zahalené tou správnou atmosférou tajuplnosti.

  • Samospráva
  • 22.04.1999 09:00

Devín potrebuje viac pozornosti a peňazí

0 0

V tohtoročnom čísle 3 ste venovali celú stránku mestskej časti Devín. Som tomu rád, pretože Devínu “fandím” a považujem ho nielen za mestskú časť Bratislavy, ale za historickú pamiatku celého Slovenska.

  • Zdravie a životný štýl
  • 11.02.1999 09:00

Kobyla je výnimočným územím

0 0

Devín charakterizujú aj ojedinelé ekologické atribúty. Vedecký význam prírody jeho teritória presahuje nielen Bratislavu, ale predovšetkým vďaka Devínskej kobyle nadobúda až nemalý medzinárodný význam.

Fascinujúce a obdivuhodné! V Bratislave existuje skvelá partia ľudí, ktorí sa dobrovoľne a vo svojom voľnom čase venujú kavernám – opevneniam z prvej svetovej vojny. Doslova mnohé vyhrabávali spod zeme, aby ich históriu a útrobami mohli sprevádzať verejnosť. Tento víkend sme s nimi prešli dve dúbravské kaverny.

Mám v ruke horúci zemiak, uznal primátor Matúš Vallo, keď pred pár dňami informoval o návrhu parkovacej politiky v hlavnom meste. Isté je, že nebude vyhovovať všetkým, tak ako je jasné, že Bratislava mala mať schválenú parkovaciu politiku už pred 10 či 15 rokmi.

Na začiatku bola sťažnosť našej čitateľky Kataríny, ktorú cestou do práce na bratislavských Kramároch deň čo deň rozčuľuje nelegálna skládka odpadu. Nachádza sa na frekventovanej Stromovej ulici pri zastávke MHD Magurská, kadiaľ denne prechádzajú desiatky pacientov, zamestnancov nemocníc, rodičov s deťmi... Keď sme začali podnet preverovať, vysvitlo, že kauza je oveľa väčšia.

„Na Bosákovej resp. Farského ulici priamo za zastávkou električky sú aktuálne začaté stavebné/výkopové práce, o ktorých sa zatiaľ nedajú nájsť žiadne konkrétne informácie,“ napísal nám do redakcie čitateľ Ján Kurt. My sme sa na to pozreli bližšie.

Návrh parkovacej politiky Matúša Valla vzbudil vášne. Bratislavský primátor Matúš Vallo však upokojuje a tvrdí, že rezidentská parkovacia politika sa bude spúšťať postupne od roku 2020. Navyše argumentuje dvojnásobným nárastom vozidiel od roku 2004 v hlavnom meste. Číslo je šokujúce!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.