Bratislava

 • Šport
 • 06.05.1999 09:00

Doterajšie finále Slovenského pohára

0 0

Prehľad doterajších víťazov druhej najvýznamnejšej domácej futbalovej súťaže prezrádza, že práve Slovan patrí k tímom, ktoré si v predchádzajúcich ročníkoch pripísali najviac triumfov - deväť.

 • Zdravie a životný štýl
 • 06.05.1999 09:00

Pomoc rodičom detí s poruchami sluchu

0 0

V závere mája sa v Bratislave uskutoční už tretí Týždenný rehabilitačný pobyt pre rodičov so sluchovo postihnutými deťmi. V týždni od 24. do 28. mája je pripravený odborný program pre deti predškolského veku, počas ktorého dostanú rodičia odporúčania a usmernenie pre svoju ďalšiu prácu.

 • Kultúra
 • 06.05.1999 09:00

Mať radosť z objavovania

0 0

Už desaťročia je zaužívaným zvykom považovať 18. máj za Medzinárodný deň múzeí. UNESCO a hlavne jeho pridružená organizácia ICOM (Medzinárodná rada múzeí) chce týmto dňom pripomenúť aj tým, ktorí chodia okolo múzeí nevšímavo, že jestvujú. V roku 1999 sa stalo mottom Dňa múzeí “Radosť z objavovania”.

 • Bratislava
 • 06.05.1999 09:00

Na ceste so starým Wellšanom

0 0

Na výlet do skalnatej rezervácie Mc Donnel Ranges sa všetci účastníci zájazdu naobliekali do safari kompletov, fotogenických klobúkov a špeciálnej bushmanskej obuvi, ktorá vydrží útrapy austrálskej divočiny. Mikrobus nás zbieral spred hotelov, už bolo len jedno voľné miesto.

 • Samospráva
 • 06.05.1999 09:00

Napísali ste nám 09/1999

0 0

Od 60. do 80. rokov nášho storočia sa pripravovala koncepcia Hradného vrchu v zeleni bez zástavby, ale pre relaxáciu Bratislavčanov.

 • Doprava
 • 06.05.1999 09:00

Chyba je najmä v bezohľadných vodičoch

0 0

V poslednom čase sa stalo „veľkou módou“, že prví vodiči, ktorí čakajú na križovatke na zelenú, sa pohnú nonšalantne až po dlhšom čase, oni sú prví, a prejdú! Nezaujíma ich, že namiesto napríklad dvadsiatich áut prejde z ich viny len polovica. Neuvedomujú si, že na ďalšej križovatke sa im to od iných vodičov zákonite vráti.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.