Bratislava

Medzinárodná spolupráca i boj proti extrémizmu sú témami utorkového Dňa európskej spolupráce v bratislavskom Divadle Aréna. Podujatie pripravil pre študentov stredných škôl Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spolu s odborom Interact. Je súčasťou celoeurópskej iniciatívy ECDAY. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Z kameňolomu v bratislavskom Devíne by mohlo byť nový park kultúry a oddychu (PKO). Tvrdí to Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), ktorý má kameňolom vo svojej správe. Vodohospodári majú pripravenú už aj štúdiu využitia územia a v stredu (25. 9.) ju aj predstavia.

Vo Filmotéke bratislavského Kina Lumiére odštartovala v pondelok dlhodobá prehliadka digitálne reštaurovaných filmov Digitálne kino 1955 - 1975. "Prinesie na plátno pozoruhodné krátke filmy i mnohé rarity z archívnych zbierok Slovenského filmového ústavu," informovala TASR tlačová tajomníčka SFÚ Simona Nôtová s tým, že viaceré diela v ich digitálne reštaurovanej podobe uvidí verejnosť v kine prvýkrát.

Bratislavské mestské časti sa pripravujú na jesenné upratovanie. Pri tejto príležitosti už viaceré z nich zverejnili na svojich webových stránkach harmonogram rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov. Tie budú obyvateľom k dispozícii od tohto týždňa, resp. počas októbra i novembra na vybraných miestach.

Horský park v Bratislave, jedna z najhodnotnejších prírodných lokalít takmer v centre mesta so štvrtým stupňom ochrany, funguje po novom. Program starostlivosti o chránený areál rozdelil park na bezzásahový, prechodný a edukačno-rekreačný priestor, ktorého súčasťou sú les, lúky a mokrade.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.