Zdravie a životný štýl

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.10.1998 09:00

Lacný televízny káblový rozvod

0 0

Ako jediná bratislavská mestská časť vybudovala Devínska Nová Ves vlastnú káblovú televíziu z obecných prostriedkov a príspevkov jednotlivých účastníkov.

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.10.1998 09:00

Problémom je kanalizácia

0 0

Kanalizácia je podľa mnohých poslancov miestnych zastupiteľstiev „večným problémom“ samospráv. V De­­­vín­­­skej Novej Vsi sa do riešenia tohto problému pustili v rokoch 1995-1997 naozaj s vervou.

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.10.1998 09:00

Reštauráciu Chick’n’Chips v Luxorke zrušili

0 0

Na dverách prevádzky rýchleho občerstvenia Chick´n´Chips v Luxorke sa pred niekoľkými dňami objavilo oznámenie, že reštaurácia, ponúkajúce kuracie špeciality formou rýchleho občerstvenia, je od 21. septembra zrušená.

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.10.1998 09:00

Pripravte sa na jesenné upratovanie!

0 0

V týchto dňoch sa uskutoční vo viacerých bratislavských mestských častiach jesenné upratovanie, v rámci ktorého sa budú môcť Bratislavčania zbaviť nepotrebných vecí a odpadu, ktorý vznikol pri čistení spoločných priestorov obytných domov, pivníc, kočikární a povál, okolia domov, chodníkov a priľahlej zelene.

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.10.1998 09:00

Budeme sedieť na reklamách

0 0

V septembri začala v mestskej časti Vrakuňa žilinská firma Arton rozmiestňovať nové reklamné lavičky. V máji podpísali zástupcovia mestskej časti zmluvu, na základe ktorej bude do júla budúceho roku umiestnených vo Vrakuni 21 reklamných lavičiek.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.