Zdravie a životný štýl

Staršia a hodnotnejšia lekáreň ako bratislavská Lekáreň u Salvátora sa na našom území nezachovala a aj v iných - na pamiatky bohatších európskych krajinách by bola pýchou. Keď píšem „bola“, všetci všímaví a k svojmu mestu srdcom pripútaní Bratislavčania vedia, o čom hovorím.

  • Zdravie a životný štýl
  • 31.05.2001 00:00

Ochrana pamiatok neznamená zápecníctvo

0 0

Príspevok prof. Štefana Šľachtu z minulého čísla (12/2001) je jedným z pohľadov na smerovanie rastu a rozvoja mesta. Je dobré, že ho napísal, lebo v poslednom čase sa charakteru výstavby Bratislavy venuje v médiách len okrajová pozornosť.

  • Zdravie a životný štýl
  • 17.05.2001 00:00

Neuváženú kúpu nemôžete reklamovať

0 0

Hneď za bránou stojí náš čoraz drahší kontajner OLO. Keď vyberám poštovú schránku, rovno sa môžem zbaviť desiatky nechcených reklamných letákov a iných inzertných časopisov. Hoci normálne papier poctivo zbieram a odovzdávam do separovaného zberu, tieto tlačoviny mi vždy zdvihnú tlak a tak putujú rovno do odpadu.

  • Zdravie a životný štýl
  • 17.05.2001 00:00

Odovzdajú ďalších 57 sociálnych bytov

0 0

Na výstavbu nových bytov, prestavbu už existujúcich a na vytváranie nových kapacít sociálne podmieneného bývania (bezbariérové byty, chránené bývanie a azylové centrá) vyčlenilo mesto Bratislava v tomto roku 31,3 milióna korún, vlani to bolo až 74, 4 milióna.

Voľne žijúce holuby sú aj v Bratislave neodmysliteľnou súčasťou koloritu mesta. Pre romantikov sú aspoň malým kúskom živej prírody v prostredí mesta, iní v nich vidia odpudzujúcu pliagu, ktorá môže roznášať choroby a navyše svojím trusom poškodzuje cenné historické pamiatky.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.