Zdravie a životný štýl

  • Zdravie a životný štýl
  • 17.05.2001 00:00

Odovzdajú ďalších 57 sociálnych bytov

0 0

Na výstavbu nových bytov, prestavbu už existujúcich a na vytváranie nových kapacít sociálne podmieneného bývania (bezbariérové byty, chránené bývanie a azylové centrá) vyčlenilo mesto Bratislava v tomto roku 31,3 milióna korún, vlani to bolo až 74, 4 milióna.

Voľne žijúce holuby sú aj v Bratislave neodmysliteľnou súčasťou koloritu mesta. Pre romantikov sú aspoň malým kúskom živej prírody v prostredí mesta, iní v nich vidia odpudzujúcu pliagu, ktorá môže roznášať choroby a navyše svojím trusom poškodzuje cenné historické pamiatky.

V poslednom čase sa akoby vrece roztrhlo s prípadmi napadnutia človeka psom, z ktorých niektoré mali dokonca tragické následky. Väčšina ľudí sa správne domnieva, že za všetkými týmito prípadmi stojí človek, nie samotný pes. Človek dokázal vyšľachtiť rasy psov, ktoré vďaka svojim genetickým danostiam môžu aj zabiť.

  • Zdravie a životný štýl
  • 17.05.2001 00:00

Personál dokáže pokaziť aj chuť do jedla

0 0

Som stálou čitateľkou vašich novín a nakoľko si rada prečítam aj vašu rubriku „Bedeker gurmána“ celá nadšená som pozvala celú rodinu v piatok večer 11. mája do Pizzerie Bezzinka, ktorej návštevu odporúčate v poslednom čísle novín.

  • Zdravie a životný štýl
  • 17.05.2001 00:00

Napísali ste nám 10/2001

0 0

Spolu s rodinou sa veľmi rada prechádzam v petržalskom Sade Janka Kráľa. Pri týchto prechádzkach neunikol mojej pozornosti postupný úpadok dvoch pamätníkov.

  • Zdravie a životný štýl
  • 17.05.2001 00:00

Boj o mobiliár lekárne Salvator

0 0

Bratislavský magistrát v uplynulých dňoch oznámil, že sa snaží o návrat pamiatkovo chráneného nábytku - mobiliáru bývalej historickej lekárne Salvator na Panskej ulici 35.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.