Šport

  • Šport
  • 19.11.1998 09:00

Dúbravčania sa už korčuľujú

0 0

Začiatkom novembra bola verejnosti sprístupnená tretia krytá ľadová plocha v Bratislave - na Harmincovej uli­ci v Dúbravke. Zimný štadión vybudovalo mesto prostredníctvom Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ). Náklady na jej výstavbu dosiahli výšku 55 miliónov korún.

  • Šport
  • 19.11.1998 09:00

Peter Šťastný vstúpil do Siene slávy

0 0

Hokejová legenda Peter Šťastný bol začiatkom tohto týždňa (z pondelka na utorok) slávnostne uvedený do hokejovej Siene slávy - Hall of Fame. Stal sa tak štvrtým európskym, druhým slovenským a prvým bratislavským hokejistom, ktorému sa dostalo tejto cti.

  • Šport
  • 05.11.1998 09:00

Kto zavíta do Bratislavy?

0 0

Nemecký hokej mal síce pred rokmi veľké plány, ako sa však ukázalo, samotné peniaze priniesli viac úžitku klubom ako reprezentácii. Aj príklad najbližšieho súpera Slovana v Európ­skej lige dokazuje politiku nemeckého klubového hokeja.

Keď sa funkcionári bratislavského Slovana dozvedeli zloženie B-skupiny Európskej ligy, tak si museli ešte raz pretrieť oči a ešte raz zopakovať mená súperov. Skupinu totiž vystužili majstri troch krajín a všeobecný názor znel, že je to „skupina smrti“.

  • Šport
  • 05.11.1998 09:00

Podmienky na aktívny oddych

0 0

K životu Rače neodmysliteľne patrí šport. Známi sú jej stolní tenisti, pozemní hokejisti, bikrosári. Snahou mestskej časti je však najmä v novej tzv. „panelákovej“ Rači budovať nenáročné športoviská, ako sú ihriská pre pouličný basketbal – streetball, či U-rampa pre skateboard.

V nedeľu 8. novembra bude v Bratisla­ve 1. ročník medzinárodných atletických pretekov Cross Bratislava a tradičný Beh Bratislavčanov. Podujatie sa uskutoční na Dostihovej dráhe - turfovom závodisku v Petr­žalke, organizátormi sú Maratónsky klub IAMES Bratislava a mestská časť Petržalka.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.