Šport

  • Šport
  • 06.05.1999 09:00

Doterajšie finále Slovenského pohára

0 0

Prehľad doterajších víťazov druhej najvýznamnejšej domácej futbalovej súťaže prezrádza, že práve Slovan patrí k tímom, ktoré si v predchádzajúcich ročníkoch pripísali najviac triumfov - deväť.

  • Šport
  • 22.04.1999 09:00

Sedemnásť zastavení turfu

0 0

V nedeľu 11. apríla si bratislavskí priaznivci rýchlych koníkov po zimnej prestávke prišli na svoje. Úvodným dostihovým dňom sa začala písať tohtoročná kapitola slovenského turfu, ktorá má v roku 1999 dvojnásobný dôvod na oslavy.

  • Šport
  • 22.04.1999 09:00

Naučte sa plávať

0 0

Fakulta telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského sa rozhodla vyjsť v ústrety všetkým, ktorí ešte nevedia plávať, alebo sa boja vody a pripravila kurz základného plávania dospelých.

  • Šport
  • 08.04.1999 09:00

Na Tehelnom poli derby slovanistov

0 0

Najvyššia futbalová súťaž sa dostáva do svojej poslednej tretiny a v tabuľke to začína vrieť. Rušno je najmä na čele, kde sa stále nenašlo mužtvo, ktorému by sa podaril trhák. V hre o titul je teda stále viacero tímov a medzi nimi aj dvaja zástupcovia z nášho mesta - Slovan a Inter.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.