Šport

Týždeň pred začiatkom najvyššej futbalovej súťaže sa v bratislavskom Dome športu uskutočnila toľko očakávaná mimoriadna konferencia Slovenského futbalového zväzu, ktorá mala ukázať ďalšie smerovanie futbalu pod Tatrami.

  • Šport
  • 11.02.1999 09:00

Ani Šurany, ani Pasienky - Šaľa!

0 0

Slovenská ženská hádzaná prežívala v sobotu 23. januára svoj veľký deň. Naše reprezentantky v kvalifikácii majstrovstiev sveta nielenže zmazali štvorgólové manko zo stretnutia v Belehrade, ale víťazstvom o šesť gólov nad Juhosláviou si vytvorili dobrú pozíciu pred zostávajúcimi dvomi zápasmi s Českom.

  • Šport
  • 11.02.1999 09:00

Nové fitnes na Vazovovej

0 0

Už od polovice januára slúži Bratislavčanom nové fitnescentrum - Reebok active studio. Komplex je vybavený moderným kardio-fitnes oddelením, kde si môžete tempo relaxačných aktivít nastaviť presne podľa možností vášho organizmu.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.