Šport

  • Šport
  • 05.11.1998 09:00

Kto zavíta do Bratislavy?

0 0

Nemecký hokej mal síce pred rokmi veľké plány, ako sa však ukázalo, samotné peniaze priniesli viac úžitku klubom ako reprezentácii. Aj príklad najbližšieho súpera Slovana v Európ­skej lige dokazuje politiku nemeckého klubového hokeja.

Keď sa funkcionári bratislavského Slovana dozvedeli zloženie B-skupiny Európskej ligy, tak si museli ešte raz pretrieť oči a ešte raz zopakovať mená súperov. Skupinu totiž vystužili majstri troch krajín a všeobecný názor znel, že je to „skupina smrti“.

  • Šport
  • 05.11.1998 09:00

Podmienky na aktívny oddych

0 0

K životu Rače neodmysliteľne patrí šport. Známi sú jej stolní tenisti, pozemní hokejisti, bikrosári. Snahou mestskej časti je však najmä v novej tzv. „panelákovej“ Rači budovať nenáročné športoviská, ako sú ihriská pre pouličný basketbal – streetball, či U-rampa pre skateboard.

V nedeľu 8. novembra bude v Bratisla­ve 1. ročník medzinárodných atletických pretekov Cross Bratislava a tradičný Beh Bratislavčanov. Podujatie sa uskutoční na Dostihovej dráhe - turfovom závodisku v Petr­žalke, organizátormi sú Maratónsky klub IAMES Bratislava a mestská časť Petržalka.

  • Šport
  • 22.10.1998 09:00

Športové dejiny Bratislavy

0 0

Na stredu 4. novembra pripravilo Mestské múzeum v Bratislave ďalšiu prednášku z cyklu Bratislava 1848 - 1918.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.