Šport

  • Šport
  • 22.04.1999 09:00

Sedemnásť zastavení turfu

0 0

V nedeľu 11. apríla si bratislavskí priaznivci rýchlych koníkov po zimnej prestávke prišli na svoje. Úvodným dostihovým dňom sa začala písať tohtoročná kapitola slovenského turfu, ktorá má v roku 1999 dvojnásobný dôvod na oslavy.

  • Šport
  • 22.04.1999 09:00

Naučte sa plávať

0 0

Fakulta telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského sa rozhodla vyjsť v ústrety všetkým, ktorí ešte nevedia plávať, alebo sa boja vody a pripravila kurz základného plávania dospelých.

  • Šport
  • 08.04.1999 09:00

Na Tehelnom poli derby slovanistov

0 0

Najvyššia futbalová súťaž sa dostáva do svojej poslednej tretiny a v tabuľke to začína vrieť. Rušno je najmä na čele, kde sa stále nenašlo mužtvo, ktorému by sa podaril trhák. V hre o titul je teda stále viacero tímov a medzi nimi aj dvaja zástupcovia z nášho mesta - Slovan a Inter.

  • Šport
  • 08.04.1999 09:00

Štvrtáci, poďte si zaplávať

0 0

Základná škola na Turnianskej ulici po vzore škôl vo vyspelých krajinách sa snaží spájať vzdelávanie žiakov s inými aktivitami.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.