Samospráva

  • Samospráva
  • 23.09.1999 09:00

ZMS podporuje vládnu reformu verejnej správy

0 0

V polovici septembra sa v Bratislave na svojom prvom pracovnom zasadnutí zišli členovia predstavenstva novokonštituovaného Združenia miest Slovenska (ZMS).

  • Samospráva
  • 23.09.1999 09:00

Napísali ste nám 18/1999

0 0

Páči sa mi rubrika Napísali ste nám a podľa môjho názoru by sa mali aj písomne ozvať firmy, podniky, o ktorých je reč. Ja by som tiež chcela do tejto rubriky prispieť svojím postrehom.

  • Samospráva
  • 23.09.1999 09:00

Návrh zákona o Bratislave je ako zlý vtip

0 0

Magistrátny návrh novely zákona o Bratislave považuje petržalský starosta Vladimír Bajan za zlý vtip, ktorý obsahuje prehrešky proti ústave a platným zákonom. Podľa neho je zákon antireformný a prezentuje samosprávny centralizmus.

  • Samospráva
  • 23.09.1999 09:00

Petržalka byty za 50 tisíc nepredáva

0 0

Petržalský miestny úrad upozorňuje, že v poslednom čase sa množia informácie o údajných možnostiach, ako získať byt, ktoré sa však nezakladajú na pravde. Preto, ak sa stretnete s ponukou kúpiť obecný byt za podmienky zloženia 50 000 korún a následných mesačných splátok, prípadne s inými ponukami, spojenými s rôznymi finančnými čiastkami, vedzte, že sa stretávate s podvodom.

  • Samospráva
  • 09.09.1999 09:00

Napísali ste nám 17/1999

0 0

Bratislavský dopravný podnik neustále zavádza novoty, ktoré dezorientujú cestujúcich a neraz im strpčujú cestovanie. Väčšinou je to prečíslovanie spojov, prípadne ich rušenie. Najnovšie sa chystá od 1. 1. 2000 zaviesť nový tarifný systém.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.