Samospráva

  • Samospráva
  • 08.04.1999 09:00

Prijatie charty posilní postavenie samosprávy

0 0

Slovenská vláda po svojom nástupe do úradu oficiálne deklarovala pripravenosť prijatia Európskej charty miestnej samosprávy. V tejto súvislosti sme sa o charte, o súčasných právomociach a kompetenciách samosprávy na Slovensku pozhovárali s predsedom Bratislavskej občianskej iniciatívy a starostom Karlovej Vsi Bystríkom HOLLÝM.

Mestská časť Jarovce bola pred niekoľkými rokmi vzhľadom na svoju polohu málo atraktívnou a zaujímavou časťou Bratislavy. Dnes je jednou zo vstupných brán na celé Slovensko. Význam Jaroviec z roka na rok rastie. Cez kataster obce totiž prechádza diaľničné spojenie do Maďarska a buduje sa aj diaľničná prípojka do Rakúska.

  • Samospráva
  • 25.03.1999 09:00

Napísali ste nám 06/1999

0 0

Viem, že takýchto ohlasov máte X, ale pokiaľ budeme všetci mlčať, nič sa nespraví. O čo ide? Na dunajskom nábreží od Národnej galérie po PKO som nebola na prechádzke azda 15 aj viac rokov - odkedy mi deti vyrástli.

  • Samospráva
  • 25.03.1999 09:00

Majú záujem o cezhraničnú spoluprácu

0 0

Tri zadunajské bratislavské mestské časti - Rusovce, Jarovce a Čunovo - v chcú závere marca spolu so 14 rakúskymi a 12 maďarskými susednými obcami založiť spoločné Cezhraničné komunálne fórum.

  • Samospráva
  • 25.03.1999 09:00

Vráti sa do centra mesta Divadlo u Rolanda?

0 0

Pozornosť verejnosti v posledných dňoch vzbudilo otvorenie ďalšieho sexshopu na frekventovanej ulici v centre Bratislavy. Na to, či samospráva mestskej časti Staré Mesto môže ovplyvňovať výber takýchto a ďalších podnikateľských aktivít, sme sa spýtali novej vicestarostky Starého Mesta Bohdany MACHAJOVEJ.

  • Samospráva
  • 25.03.1999 09:00

Rozpočet mesta schvália 8. apríla

0 0

Na informačnej tabuli bratislavského magistrátu na Primaciálnom námestí je od 23. marca sprístupnený návrh rozpočtu hlavného mesta na rok 1999 a bude k nahliadnutiu až do zasadnutia mestského zastupiteľstva 8. apríla.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.