Polícia

  • Polícia
  • 10.02.2000 00:00

Konflikt okolo VZN o dodržiavaní čistoty

0 0

Staromestské miestne zastupiteľstvo po druhý raz za posledné tri roky odmietlo podporiť prijatie celomestského všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o dodržiavaní čistoty a poriadku na území hlavného mesta. Podobná reakcia na najnovšiu iniciatívu magistrátu sa očakáva aj od ostatných mestských častí.

  • Polícia
  • 27.01.2000 00:00

Správy z podsvetia 02/2000

0 0

NA SARATOVSKEJ ULICI v istom nočnom podniku zatiaľ neznámi páchatelia po predchádzajúcej hádke fyzicky napadli 17-ročného Žilinčana. Zbili ho aj pred nočným podnikom, pričom ho jeden z nich pichol nožom do brucha a spôsobil mu vážne zranenie s dosiaľ neurčeným časom liečenia a práceneschopnosti.

  • Polícia
  • 27.01.2000 00:00

Letné záhrady v centre mesta po novom

0 0

Už toto leto budú v historickom centre Bratislavy platiť nové zásady na povoľovanie letných záhrad reštauračných zariadení. Keďže ide o zaujatie verejného priestranstva, je vytváranie takýchto letných záhrad možné len so súhlasom mestskej časti Staré Mesto.

  • Polícia
  • 13.01.2000 00:00

Správy z podsvetia 01/2000

0 0

NA MEDENEJ ULICI v kasíne Reduta zadržali 37-ročného Vietnamca, trvalo žijúceho v Bratislave. mal pri sebe štyri falošné stodolárové bankovky, ktoré chcel použiť.

Od 1. januára platí nové znenie zákona o obecnej polícii, ktoré výrazne rozširuje právomoci mestských policajtov. Čo všetko to zmení v práci bratislavskej mestskej polície, to sme sa spýtali veliteľa stanice mestskej polície v Starom Meste Ivana HRICKA.

  • Polícia
  • 09.12.1999 09:00

Zabila ho vlastná bomba

0 0

Na Lazaretskej ulici v utorok 30. novembra pod bielou Škodou Favorit vybuchla nálož, ktorá poškodila päť ďalších vozidiel a rozbila okná na dvoch domoch.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.