Polícia

Polícia v Bratislave bude počas predĺženého víkendu dohliadať na bezpečnosť prostredníctvom dvoch opatrení. Zajtra (17.11.) budú policajti zabezpečovať nerušený priebeh verejného zhromaždenia pri príležitosti 17. novembra a v nedeľu futbalové derby Slovan - Trnava.

Bratislavskí policajti pátrajú po svedkoch dopravnej nehody, ku ktorej došlo v nedeľu (12.11.) v čase pred 18.30 na križovatke ulíc pri nákupnom centre na Trnávke v Ružinove.

Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I vyšetrujú okolnosti trestného činu krádeže, ku ktorej došlo v priebehu uplynulého týždňa v prevádzke jednej z drogérií na Obchodnej ulici. V tejto súvislosti sa policajti obracajú aj na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri stotožnení osoby na priložených fotografiách, ktorá by svojimi vedomosťami mohla pomôcť k objasneniu tohto skutku.

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.