Naša téma

Štátny podnik Lesy SR v najbližších dňoch plánuje v obľúbenej rekreačnej lokalite pod Bielym krížom vyrúbať výrazné množstvo dospelých stromov. Ide o územie v bezprostrednom okolí prameňa potoka Vydrica. Podľa odborníkov by ťažba poškodila vzácne prírodné prostredie ako i obľúbenú rekreačnú lokalitu a ochranári prírody sa búria. Sú dokonca odhodlaní zorganizovať blokádu okolo spomínaného územia!

Cez víkend sa v bratislavskom Istropolise konal konkurz na hlavnú predstaviteľku muzikálu Bambuľka, ktorý pripravuje režisér Ján Ďurovčík so svojím tímom. Spomedzi stoviek dievčat vo veku od 6 do 9 rokov vybrala porota 16 najlepších adeptiek, s ktorými bude produkcia naďalej pracovať a to vo veľmi rýchlom tempe, veď prvé predstavenia nového muzikálu sú naplánované už na polovicu mája.

Dennodenný život prináša i milé situácie, ktoré nás neraz pobavia. Jednej z nich sa stal svedkom náš čitateľ Marián. V garážach obchodného centra v Lamači našiel sedieť za volantom jedného z osobných áut plyšového medveďa. Viacero ľudí sa na celej situácii dobre zabávalo. Možno aj preto, že pred pár dňami v televízii Markíza vysielali komédiu Macík, ktorá bola presne o tom, ako plyšový macko ožil a tiež šoféroval auto...

Od prvej série šou Slovensko hľadá SuperStar uplynulo už takmer 14 rokov. Vo finálovej jedenástke Bratislavu reprezentovali štyria speváci – Martina Šindlerová, Peter Kotuľa, Martin Kelecsényi a SAMUEL TOMEČEK. Ten sa ako jediný zo spomínaného kvarteta dodnes pravidelne objavuje v televízii, nakoľko so svojou kapelou účinkuje v zábavno-súťažnej relácii Milujem Slovensko, ktorú každý piatok vysiela RTVS.

A je to tu! Aj keď sa o pokračovaní kultového seriálu Bambuľkine dobrodružstvá hovorí už roky, tak konečne sme o krok bližšie k tomu, aby sme videli nové naštudovanie tejto rozprávky. Nepôjde však o televízny projekt, ale muzikál, ktorého režisérom bude Ján Ďurovčík. Ten bude novú predstaviteľku Bambuľky hľadať počas tohto víkendu na konkurze v bratislavskom Istropolise. Prihlásených je zatiaľ 600 detí, ale šancu má ešte stále aj to vaše, hoci to má jeden háčik...

V galérii Strediska kultúry na Vajnorskej 21 prebieha výstava starých fotografií Bratislavy. Jedna z kolekcií má názov „včera a dnes“ a obsahuje snímky známych objektov či domov nášho hlavného mesta zvečnených v 20-tych či 30-tych rokoch minulého storočia (i neskôr), ktoré sú v jednom ráme spolu so súčasnými zábermi. Pozrite si, aké skvosty sa podarilo dať dohromady fotoklubu Severka v mestskej časti Nové Mesto.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.