FOTO: Bratislavčania prijali výzvu primátora Valla a ukázali, aký je ich skutočný život

12.2.2020

Zdroj: koláž abn

Páčil sa vám článok?

Na slová premiéra Pellegriniho o tom, že Bratislavčania žijú v bubline a nevedia, o čom je skutočný život reagoval včera primátor Matúš Vallo výzvou, aby ľudia prostredníctvom fotografií na sociálnej sieti ukázali ako sa im v našom meste žije. Vybrali sme tie najoriginálnejšie snímky a komentáre...

"Tak ako každé voľby, aj teraz sa našiel niekto, kto si potreboval kopnúť do Bratislavy a oddeliť ju od zvyšku Slovenska. Nie, Bratislava nie je skanzen, ani laboratórium. Aj my žijeme skutočný život. Pracujeme, staráme sa o rodinu, bavíme sa s priateľmi a boríme sa so všetkým tým, čo v tejto krajine nefunguje. Alebo funguje len vďaka našim skvelým ľuďom. Od nemocníc až po spravodlivosť. Ukážme im skutočný život v Bratislave!," napísal do svojej výzvy primátor na FB stránke Matúš Vallo má rád Bratislavu. A reakcia obyvateľov hlavného mesta na seba nenechala dlho čakať...

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

​Gustávo k tejto čiernobielej snímke napísal: "Pretože v skutočnom živote vieme, ako sa prepravovať mestom."

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

​Marianna komentovala svoju fotografiu nasledovne: "A bratislavskí rodičia po tom, čo si odmakajú v práci a postoja v zápche každý deň skutočne pripravujú s deťmi do školy, kde sa deti okrem iného skutočne učia aj o zvyšku Slovenska."

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

​Ján komentoval svoju fotku slovami: "Ja som si aj myslel, že toto nemôže byť skutočný život, keď som toto dostal v bratislavskej nemocnici na večeru..."

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

​Dušan k fotke uviedol: "Na hlupákov hľadieť z vrchu. Toľko k úbohým kopancom do Bratislavy. 5.11.2010 sa rozoberalo toto lešenie, začínalo sa asi o šiestej ráno a len tak tak som tam stihol vyšplhať. Koruna bola po renovácii osadená deň predtým a lešenie muselo ísť dolu, lebo ten objekt mimoriadne lákal verejnosť. V ten deň som mal 50 rokov."

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

​Denisa do diskusie prispela touto peknou fotografiou s komentárom: "Najskôr som sem chcela dať svoj skutočný printscreen platby za hypotéku, ale potom si hovorím, že je to zbytočné. My Bratislavčania totiž vieme, že život v Bratislave je tak skvelý, ako aj ťažký. Nepotrebujeme rýpať ako pán premiér."

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

​Martina zavesila na primátorovu stránku záber na ošarpanú budovu pri Hlavnej stanici a napísala k nemu: "Ja viem, že pán Pellegrini ani netuší, kde je Hlavná stanica, lebo tam zrejme počas svojho bratislavského dobrodružstva ani nebol, lebo by videl, aký skutočný život tu vidí každý, kto prichádza do Bratislavy."

Veľmi veľa lajkov získal príspevok Kristíny, ktorý bol bez fotografie: Nemám v BA trvalý pobyt (žiaľ, na nehnuteľnosť nemám €€€), ale žijem tu už 7 rokov a nikde som sa necítila viac doma ako práve tu. A to som žila na východe, strede aj západe SR + v zahraničí. Neoficiálna Bratislavčanka, ktorej veľmi záleží na tomto meste, keďže je tu pekne, je tu všetko, čo k životu treba a mám tu rovnako zmýšľajúcich ľudí. Až na tie drahé nehnuteľnosti, no..."

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

​Robert dal ku fotke so včelami popisok: Skutočný život samostatne hospodáriaceho roľníka.

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

​Peter zverejnil fotografiu s vyradenou električkou, ktorá stojí na Krížnej v blízkosti Tržnice a budovy Konskej železnice a napísal, že aj toto je skutočný život pri sledovaní kina na T3-jke.

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

​Martin k tejto krásnej fotografii uviedol: "Tiež som si povedal, že toto je neskutočné."

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

​Fotografia od Kataríny s komentárom: Skutočný život a skutočné múdra v MHD.

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

​Svojou troškou prispela aj Ivana: "Hlásim sa z Petržalky, ktorá je neznalými považovaná za betónovú džungľu bez kúska zelene. Ja si tu užívam krásne prechádzky po lužných lesoch, a žijem si svoj skutočný život..."

(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.