VIDEO: Záhada netradičného bilbordu v Petržalke bola odhalená alebo vy ešte neviete, kto je Filip Jánoš?

10.2.2020

Zdroj: youtube

Páčil sa vám článok?

Obyvatelia Petržalky si možno všimli, že na Šintavskej ulici v blízkosti hypermarketu Tesco sa od 4. februára nachádza bilbord, ktorý svojim obsahom medzi tie ostatné a bežné akosi nepatrí. Na mesiac si ho prenajal známy bratislavský youtuber Filip Jánoš, ktorý na internete používa nick fifqo a dal naň okrem svojej fotografie a civilného mena aj odkaz: Zruším výbuchy kríperov! Mnohí teraz nechápavo krútia hlavami, lebo netušia, o čo vlastne ide...

Bratislavský youtuber Filip Jánoš alias fifqo sa špecializuje na počítačové hry, ktoré na svojom kanáli hrá a zároveň ich komentuje, pričom jeho kanál má v súčasnosti 234-tisíc odberateľov. Jeho publikum tvoria predovšetkým deti a tínedžeri, ale najnovšie sa mu podarilo na seba upozorniť aj dospelú populáciu. A to hlavne vďaka tomu, že si objednal výrobu spomínaného bilbordu, ktorý by mal celý mesiac február byť vylepený a teda viditeľný na Šintavskej ulici neďaleko rekonštruovaného hypermarketu Tesco na Budatínskej. On sám tento nápad vysvetľuje prostredníctvom videa, ale v skratke ide o to, že ho vytáčali nekreatívne bilbordy politikov s dementnými sloganmi a tak sa rozhodol, že si jeden bilbord za 192 eur zaplatí a vymyslí aj nejaké originálne posolstvo, ktoré by chcel na ňom prezentovať. 

Ako celý proces od nápadu, cez prípravu až po realizáciu prebiehal, si môžete pozrieť tu:

    

Youtuber prostredníctvom sociálnych sietí vyzýval, aby sa jeho priaznivci pri bilborde aj odfotili a fotografiu zavesili na sociálne siete, čo už niekoľko ľudí urobilo. Väčšina Bratislavčanov však pravdepodobne nebude rozumieť ani hlavnému heslu. Zruším výbuchy kríperov! Podľa zdrojov Bratislavských novín, ktoré pochádzajú od rodičov detí v rannom školskom, prípadne predškolskom veku sú kríperi po anglicky aj creepers postavičky, respektíve pohybujúce sa objekty z počítačovej hry Minecraft, ktoré vybuchujú a vyzerajú takto:

Zdroj: abn

Bilbord by mal byť na tom mieste vyvesený do konca februára, teda vlastne až do parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnia 29. februára 2020. Už teraz je však jasné, že Filip so svojím nezvyčajným nápadom zaujal verejnosť možno aj viac než mnohí politickí lídri, ktorých tváre a heslá vidíme doslova na každom rohu... 

(ars)​

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.