Kultúra

  • Kultúra
  • 24.09.1998 09:00

Na radnici je elegancia prvej republiky

0 0

V Starej radnici bola v uplynulých dňoch sprístupnená nevšedná výstava pod názvom Elegancia prvej republiky - Česká móda 1918 - 1939. Výstavu pripravilo Mestské múzeum v spolupráci s českým veľvyslanectvom, pričom asi 200 exponátov pochádza z bohatej zbierky odevov a doplnkov Umělec­koprů­myslového muzea v Prahe.

  • Kultúra
  • 24.09.1998 09:00

Jesenné notobranie v Bratislave

0 0

Keď naše mesto pozláti jeseň otvárajú sa brány koncertných siení Bratislav­ským hudobným slávnostiam. Tento rok už po 34. raz.

  • Kultúra
  • 24.09.1998 09:00

List malej školáčky

0 0

Veľmi ma potešilo, keď som našla v schránke Bratislavské noviny. Aj keď mám iba 10 rokov, veľmi ma to potešilo. Mám tu pre vás niekoľko nápadov do vašich - našich novín. Veľmi mi chýbali vtipy, pre inšpiráciu uvádzam dva vtipy.

Mala by som pripomienky k článku pána Friedla o Nacim (Náckovi). Nácka som poznala od malička, lebo občas prišiel aj k nám domov - bolo to v ťažkej dobe, v kríze tridsiatych rokov. Maminka mu dala čaj a buchty, ktoré mal veľmi rád. Nácko sa volal Lamar. Jeho otec mal obuvnícku dielňu, robil aj nové topánky.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.