Záhorská Bystrica

  • Výstavba
  • 18.06.2008 08:40

V Záhorskej Bystrici vyrastie nová štvrť

0 0

V týchto dňoch sa v Záhorskej Bystrici začína výstavba rezidenčnej štvrte Átria Vlkovka, ktorá bude pozostávať zo 42 átriových domov a šiestich obytných domov. Momentálne sa pracuje na inžinierskych sieťach, štvrť dostavajú o dva roky.

Turistickým podujatím s názvom Jarný útok na hrad Pajštún chce bratislavská mestská časť (MČ) Záhorská Bystrica odštartovať novú tradíciu na privítanie jari. Zraz účastníkov bude v sobotu o 9:00 pri Ľudovom dome, pri soche sv. Floriána v Záhorskej Bystrici.

Mestská časť Záhorská Bystrica vyhlásila verejnú anonymnú súťaž o nové logo obce. Novou modernou symbolikou tak chce preniknúť do povedomia vlastných občanov ale aj širokej verejnosti.

  • Športoviská
  • 04.02.2008 14:06

Fajnclub

0 0

Fajnclub je športové centrum v Záhorskej Bystrici v areáli Televízie Markíza, ktoré okrem iného ponúka fitness, squash, saunu, solárium, bazén a masáž.

Som Bratislavčan a som na to aj hrdý. Preto ma potešilo, že hoci je Záhorská Bystrica už pekných pár rokov súčasťou hlavného mesta, tabuľa pri krematóriu ukončujúca obec zmizla až začiatkom tohto roka.

  • Výstavba
  • 06.12.2007 09:10

Navrhujú aj reguláciu záhrad a osád

0 0

Mestská časť Záhorská Bystrica zaslala na magistrát desať návrhov na zmeny a doplnky do nového územného plánu. Týkajú sa napríklad nielen rozšírenia možností na výstavbu, ale aj regulácie pre záhrady a chatové osady.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.