Aktuality

  • Kultúra
  • 27.01.2000 00:00

Dve novinky na doskách SND

0 0

Vo februári prichádzajú činoherné súbory Slovenského národného divadla s dvomi premiérami.

  • Kultúra
  • 27.01.2000 00:00

Astorke ruská dráma opäť pristane

0 0

Divadlo Astorka-Korzo´90 si s ruskou klasikou neuveriteľne rozumie, a dokázalo to v posledných sezónach sebe vlastným šarmantným spôsobom už niekoľkokrát.

  • Kultúra
  • 27.01.2000 00:00

Šiesty zmysel plný napätia

0 0

Vyznávači thrillerov a hororových filmov, ktorým je jasné, že to správne filmové mrazenie vyvoláva namiesto zástupu rozličných príšer a hektolitrov krvi práve hrozivá neviditeľnosť a neustále tušenie zla, by si nemali dať ujsť americkú snímku Šiesty zmysel.

  • História
  • 27.01.2000 00:00

Pôvod Rusoviec

0 0

V mestskej časti Rusovce stálo kedysi rímske vojenské i civilné mesto Gerulata.

  • Polícia
  • 27.01.2000 00:00

Správy z podsvetia 02/2000

0 0

NA SARATOVSKEJ ULICI v istom nočnom podniku zatiaľ neznámi páchatelia po predchádzajúcej hádke fyzicky napadli 17-ročného Žilinčana. Zbili ho aj pred nočným podnikom, pričom ho jeden z nich pichol nožom do brucha a spôsobil mu vážne zranenie s dosiaľ neurčeným časom liečenia a práceneschopnosti.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.