Staré Mesto

  • História
  • 24.09.1998 09:00

Na Zámočníckej sa narodil Franz Romer

0 0

V susedstve domu, ktorý v sebe skrýva Prašnú baštu (a nie Prašnú bránu, ako bolo omylom uvedené v titulku predchádzajúceho príspevku) sa na Zámoč­níc­kej ulici 9 nachádza dom s nevýraznou fasádou, obohatený na prvom poschodí vyčnievajúcim arkierom.

  • Polícia
  • 24.09.1998 09:00

Malý turecký sen o veľkej Bratislave

0 0

Hadži Habas Oman, tridsaťšesťročný Turek nižšej zavalitej postavy, prichádza začiatkom leta na Slovensko, aby tu vybavil niekoľko kšeftov.

  • Polícia
  • 24.09.1998 09:00

Park pri Avione bude osvetlený

0 0

Aby sa zamedzilo vyčíňaniu vandalov a ďalším krádežiam sadového materiálu v parčíku Avion, mestská časť Staré Mesto v ňom doplnila osvetlenie.

  • Výstavba
  • 24.09.1998 09:00

Kolektor bude hotový ešte tento rok

0 0

Letná turistická sezóna a nepripravenosť generálneho investora Bratisla­vy boli dôvodmi, prečo sa zastavili práce na kolektore na Františkán­skom námestí.

  • Zdravie a životný štýl
  • 24.09.1998 09:00

Davidov príbytok alebo Ohel David

0 0

Z prostriedkov, ktoré získal Ústredný zväz židovských náboženských obcí na Slovensku z kompenzácie za ujmy spôsobené židom počas 2. svetovej vojny, bol v uplynulých mesiacoch zrekonštruovaný dom na Svoradovej ulici.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.