Staré Mesto

  • Zdravie a životný štýl
  • 11.03.1999 09:00

V Starom Meste je besnota

0 0

V pondelok 1. marca na Šulekovej ulici pri cintoríne Pri Kozej bráne bola vo večerných hodinách zabitá líška. Následne bolo potvrdené, že líška mala besnotu.

V druhej polovici 19. storočia zasiahla vlna pokroku aj židovské obyvateľstvo uhorského kráľovstvo, ktoré konečne dostalo možnosť emancipovať sa. Konzervatívnejšia skupina však nerada videla pokroky, ktoré, ako verila, odporujú Božím prikázaniam a Talmudu.

  • Výstavba
  • 11.03.1999 09:00

Moderná stavba na Obchodnú nepatrí

0 0

So záujmom som si prečítala článok o pripravovanej stavbe obchodno-administratívnej budovy na rohu Obchodnej a Mariánskej ulice (štúdia Schöndorf). Chcela by som sa s vami podeliť o môj laický názor.

  • Samospráva
  • 11.03.1999 09:00

Revitalizáciu Námestia SNP posúdi štúdia

0 0

Na základe vyhodnotenia verejných obchodných súťaží podpísal starosta mestskej časti Staré Mesto Andrej Ďurkovský zmluvy na spracovanie úvodnej štúdie realizovateľnosti a zámeru o posudzovaní vplyvov stavby „Revitalizácia Námestia SNP“ na životné prostredie.

  • Zdravie a životný štýl
  • 11.03.1999 09:00

Protihlukovú bariéru nahradia kríky

0 0

Zástupcovia občianskej iniciatívy Za zdravú Patrónku, ktorí už vo februári informovali starostu o plnení požiadaviek v súvislosti s výstavbou čerpacej stanice Aral, sa začiatkom marca opäť stretli na staromestskom miestnom úrade tentoraz aj s predstaviteľom firmy Aral.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.