Staré Mesto

  • Zdravie a životný štýl
  • 22.04.1999 09:00

Staré Mesto súhlasilo s výrubom stromov

0 0

Mestská časť Staré Mesto vydala súhlas na výrub 11 stromov pred hotelom Carlton na Hviezdoslavovom námestí, ktoré doposiaľ bránili začatiu výstavby podzemných garáží ako súčasti rekonštrukcie hotela.

  • Zdravie a životný štýl
  • 22.04.1999 09:00

Z centra bude Zelené mesto

0 0

Mestská časť Staré Mesto v spolupráci s firmou TABAK, s.r.o., pripravili na leto projekt „Zelené mesto“. Jeho cieľom je v mesiacoch júl a august skrášliť a upraviť verejné priestranstvá, ktoré sú vo vlastníctve mestskej časti.

  • Zdravie a životný štýl
  • 22.04.1999 09:00

Starosta sa na kontrolu do záhrady nedostal

0 0

Staromestskí poslanci z komisie životného prostredia sa obrátili na kandidátov na funkciu prezidenta s výzvou, aby v prípade svojho zvolenia sprístupnili verejnosti celú zrekonštruovanú Grassalkovichovu záhradu za Prezidentským palácom.

  • Kultúra
  • 22.04.1999 09:00

Inaugurácia bude už vo vynovenej Redute

0 0

V týchto dňoch sa intenzívne realizujú práce na obnove fasády historickej budovy Reduty. Keďže ide o budovu Slovenskej filharmónie, spýtali sme sa jej riaditeľa filharmónie Jozefa TKÁČIKA na príčinu takého náhleho rozhodnutia rekonštruovať fasádu Reduty.

  • Kultúra
  • 22.04.1999 09:00

Čumil nie je nijaký vojak, ale zvedavec

0 0

Postavičky z bratislavského korza sú už známe nielen v Európe, ale aj za veľkou mlákou. Pani J. Hricáková zo Starého Mesta nám poslala dôkaz, ktorým je výstrižok z amerických novín The Times Union, vychádzajúce v meste Albany.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.