Staré Mesto

  • Bedeker gurmána
  • 08.04.1999 09:00

Harmónia ešte stále dýcha zašlými časmi

0 0

Ak by sme mali, bez urážky, vybrať v Bratislave reštauráciu, ktorá by mohla byť akýmsi etalónom štandardu bratislavských stravovacích zariadení, bola by to pravdepodobne HARMÓNIA.

  • Kultúra
  • 08.04.1999 09:00

Za kultúrou bez kultúry

0 0

Ak sa vyberiete do Slovenského národného divadla, budete určite zmietaní rôznymi emóciami. Pri kúpe vstupenky vás optimisticky naladí príjemná a ochotná pracovníčka pokladne, možno aj cena lístka, ak si zvolíte miesto na druhom balkóne, tzv. galérii.

V rámci diskusií o nedávno schvaľovanom rozpočte mestskej časti na tento rok sa najviac iskrilo medzi zástancami dopravných stavieb a tými poslancami, ktorí podporovali výraznejší vstup samosprávy do bytovej výstavby pre mladé rodiny.

V súvislosti s odľahčením dopravnej situácie na bratislavskom Starom moste sa objavili úvahy o odklonení jazdného pruhu smerom z Petržalky do centra mesta. Ten by mal prechádzať dosiaľ nevyužitým priestorom medzi Umeleckou besedou Slovenska a budovou ministerstva vnútra na Pribinovej ulici.

  • Samospráva
  • 08.04.1999 09:00

Staré Mesto bude dotovať činnosť divadiel

0 0

Na zasadnutí miestneho zastupiteľstva, na ktorom sa schvaľoval rozpočet mestskej časti sa staromestskí poslanci rozhodli zvýšiť výdavkovú časť rozpočtu o dva milióny korún, ktorými mestská časť podporí fungovanie bratislavských divadiel.

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.04.1999 09:00

Havarovaná žumpa na korze už nesmrdí

0 0

Pozornosť Bratislavčanov upútala nedávna rozkopávka Rybárskej brány, ktorá bola spolu s ostatnými ulicami pešej zóny v uplynulých rokoch vydláždená a stala sa pýchou mesta.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.