Rača

  • Kultúra
  • 19.04.2001 00:00

Račianske hody so súbojom Miesiželezov

0 0

Aj tento rok budú niektoré račianske ulice a kultúrne stánky patriť Račianskym hodom, ktoré sa uskutočnia od piatku 4. mája do nedele 6. mája. Pre všetkých, ktorí sa nechajú návštevou Rače zlákať pripravili organizátori bohatý program.

Ojedinelú športovú atrakciu uvidia návštevníci Račianskych hodov, keď dôjde k duelu šestnásťnásobného svetového rekordéra a deväťnásobného držiteľa zápisu v Guinnessovej knihe rekordov v silovom žonglovaní Milana Roskopfa a jeho vyzývateľa Milana Šunderlíka.

  • Výstavba
  • 28.09.2000 00:00

Račania si rozšírili cintorín

0 0

Mestská časť Rača už nebude trpieť nedostatkom hrobových miest. Jediný račiansky cintorín bol totiž v týchto dňoch rozšírený o 100 nových hrobových miest.

V piatok 15. septembra sa v Rači uskutoční tradičné Račianske vinobranie, ktoré potrvá až do nedele 17. septembra. Piatok ako deň voľna využili jeho organizátori, aby odštartovali trojdňovú oslavu vína, pre Raču od nepamäti príznačného.

Cez víkend od 15. do 17. septembra sa v Rači uskutoční tradičné Račianske vinobranie. O jeho programe, novinkách a najväčších lákadlách sme sa pozhovárali s račianskym starostom Pavlom BIELIKOM.

  • Kultúra
  • 04.05.2000 00:00

Račania budú hodovať

0 0

V prvý májový víkend budú v mestskej časti Rača tradičné Račianske hody. Začínajú sa už v sobotu o 16. hodine ľudovou veselicou v kultúrnom stredisku Račan a verejnou ochutnávkou vín tunajšieho Vinohradníckeho spolku v Obecnom dome.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.