Rača

Cez víkend od 15. do 17. septembra sa v Rači uskutoční tradičné Račianske vinobranie. O jeho programe, novinkách a najväčších lákadlách sme sa pozhovárali s račianskym starostom Pavlom BIELIKOM.

  • Kultúra
  • 04.05.2000 00:00

Račania budú hodovať

0 0

V prvý májový víkend budú v mestskej časti Rača tradičné Račianske hody. Začínajú sa už v sobotu o 16. hodine ľudovou veselicou v kultúrnom stredisku Račan a verejnou ochutnávkou vín tunajšieho Vinohradníckeho spolku v Obecnom dome.

  • Doprava
  • 23.03.2000 00:00

Pre opravu trate nepôjdu električky

0 0

Dopravný podnik Bratislavy v polovici marca začal s plánovanou rekonštrukciou električkovej trate v úseku medzi železničnou stanicou Vinohrady a konečnou zastávkou v Rači.

  • Doprava
  • 09.03.2000 00:00

Čachtická ulica bude uzavretá

0 0

Od 17. marca až do konca júna bude úplne uzavretá Čachtická ulica v úseku Hybešová - Detvianska. Na úseku dlhom 570 metrov sa totiž bude rekonštruovať električková trať a inžinierske siete. Súčasne bude kompletne obnovená cesta ako aj priľahlé chodníky.

  • Šport
  • 13.01.2000 00:00

Nad Račou sú nové okruhy pre lyžiarov

0 0

Turisti, ktorí zavítajú do Malých Karpát nad Račou, iste zaregistrujú vyznačenie lyžiarskych turistických okruhov. Postarali sa o to členovia KST Železničiar Bratislava, ktorý vyznačenie štyroch okruhov dlhých 3,5 km (čierny okruh), 6,5 km (žltý), 9 km (zelený) a 12,5 km (modrý) zrealizoval.

Počas víkendu 18. a 19. septembra bola Rača v obliehaní všetkých milovníkov vína a dobrej zábavy. Račianske oberačky prilákali do tejto časti Bratislavy skutočné záľahy ľudí, z čoho mali najväčšiu radosť nielen majitelia stánkov s burčiakom a všakovakými dobrotami, ale najmä račiansky starosta Pavol Bielik.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.